içinde , ,

Eylül Ayında Beklenen Önemli Gelişmeler

Kripto para dünyasında her güne birçok gelişme ve yenilikle uyanıyoruz. Projelerin yol haritaları veya anlık bildirimleri ile yatırımcılar ve ilgili kişiler, bu gelişmeleri önceden takip edebiliyorlar. Biz de KoinSaati olarak sizlere eylül ayının önemli gelişmelerini bir rehber haline getirdik.

Ethereum Merge

Eylül ayına damgasına vuracak ve kripto tarihinin en çok beklenen olayı, şüphesiz Ethereum Merge ile gerçekleşecek. Ethereum, blok zinciri daha ölçeklenebilir ve daha hızlı hale getirecek bir hisse kanıtı (PoS) sistemine doğru ilerliyor. Ethereum’un mevcut konsensüs algoritmasından (Proof-of-Work/PoW) Proof-of-Stake/PoS sistemine geçişin 15 Eylül’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Mina Protocol (MINA) Gelişmeleri

ZkApps Programlanabilirliği: Mina Mainnet’te zkApp’lerin kolay programlanabilirliği ve temel kullanım durumlarını etkinleştirilecek.

Yerel Olmayan Token Desteği: Mina’da yerel olmayan token’ların oluşturulması etkinleştirilecek. (ERC20’ye benzer).

ZkApp Oluşturucu Programı: zkApp oluşturan geliştiricileri eğitip, destekleyip, onlarla birlikte çalışıp ve zkApps ile SnarkyJS’yi geliştirmek için onların yardımı alınacak.

3. Taraf Mina Korumalı Kullanım: ZK meraklılarının Mina zincirini kullanmak zorunda kalmadan Mina’nın ispat sistemini benimsemeleri sağlanacak.

zkBridge: zkApp, Ethereum ve diğer EVM uyumlu zincirler tarafından erişilebilir hale getirilecek.

Konsensüs Olmayan Node’lar: Rust’taki Mina Protokolünün ek bir uygulaması, bir konsensüs node’u çalıştırmaya gerek kalmadan web ve mobil node’lar için Mina ağına doğrudan erişim sağlayacak.

Kava (KAVA) Gelişmeleri

Kava 11 Mainnet Lansmanı: Kava 11, likit stake yoluyla ve Mint ve Lend’deki Kava EVM varlıklarını destekleyerek ağda TVL büyümesi için yolları önemli ölçüde genişleten lansmanlar yapacak. Kava 11, 8 Eylül 20.00’da resmi olarak piyasaya sürülecek.

Kava Vakfı Lansmanı: Kava DAO’nun Kava Mint protokolünün yönetiminden resmi olarak ayrılması ve Kava DAO ve topluluğuna stratejik girdi sağlayan endüstri liderlerinden oluşan kâr amacı gütmeyen bir danışma organı olan Kava Vakfı’nın kurulması gerçekleşecek.

ETH Köprüsü Lansmanı: Kava Network ETH köprüsü yayına girerek binlerce ERC-20 varlığının ve ETH’nin Kava Ağı üzerinde kusursuz bir şekilde köprülenmesini ve Kava’nın yerel varlıklarının Ethereum ve diğer EVM-mimari ağları üzerinde köprülenmesini sağlayacak.

Cosmos (ATOM) Gelişmeleri

Cosmos, Lambda Yükseltmesi adı altında eylül ayında birçok güncelleme gerçekleştirecek.

Gaia v9.0.x

ATOM, Cosmos

Zincirler Arası Güvenlik v1 – Sağlayıcı Zinciri Validator’lerin Gerekli Katılımı: Bu validator seti, ayrı node’lar kullanarak her iki ağda da blok üretmekten sorumludur. Tüketici Zincirindeki yanlış davranış, Sağlayıcı Zinciri stake token’larının (ATOM) kesilmesine neden olur. Gravity DEX veya Bridge gibi bağımsız modüllerin kendi geliştirme döngüleriyle ayrı zincirlerde yaşamasına izin verir.

TOKEN2049 Singapur Etkinliği

TOKEN2049, 28 Eylül – 29 Eylül tarihleri ​​arasında Singapur’da gerçekleşecek. Etkinlikte Tezos’un Kurucu Ortağı Kathleen Breitman, Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson, Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz ve Pantera Capital’in Kurucu ve CEO’su Dan Morehead yer alacak.

TOKEN2049, her yıl Singapur ve Londra’da düzenlenen ve önde gelen Web3 şirketlerinin kurucularının ve yöneticilerinin piyasa hakkındaki görüşlerini paylaştığı önde gelen kripto etkinliğidir.

EOS (EOS) Gelişmeleri

EOS ise eylül ayında birçok güncelleme gerçekleştirecek projelerden biri olacak gibi gözüküyor.

  • EVM Ürün Paketi
  • Recover+ Portal
  • Yield+ Portal
  • EVM Launch
  • Ölçeklenebilirlik+ Blue Paper
  • Mandel 3.1 Yükseltmesi

Secret (SCRT) Gelişmeleri

Ana Ağ Yükseltmesi: Shockwave Delta ana ağ yükseltmesinin 13 Eylül’de yapılması planlanıyor.

Şunları içerir:

  • IBC zincirleri için Hizmet Olarak Gizlilik
  • CosmWasm 1.0
  • İyileştirilmiş geliştirici deneyimi
  • SNIP20 token’ları IBC üzerinden aktarılabilir.

COTI (COTI) Gelişmeleri

MultiDAG 2.0 Mainnet: MultiDAG 2.0 aracılığıyla geliştiriciler, trader’lar ve işletmeler Trustchain üzerinde token’lar yayınlayabilecek ve ardından bu token’ları VIPER ve COTI Pay Business gibi cüzdanlarda, diğer tüm ürünlerde ve ortak ekosistemlerde kullanarak işlem yapabilecekler.

COTI Pay Business V2: Coin As A Service teklifinin yayınlanmasının ardından, COTI Pay Business’ın bir sonraki sürümü piyasaya sürülecek. COTI Pay Business V2 ürünü aracılığıyla trader’lar, perakende ve trade işlemlerinde ödeme yöntemleri olarak yeni COTI Native varlıklarını kullanabilecekler.

Treasury Governance Token: MultiDAG 2.0 Mainnet’in üstünde ihraç edilecek ilk token, hazine yönetişim token’ıdır. Yönetişim token’ı, sahiplerinin katılımları için ödüllendirirken sahiplerinin hazine protokolünün yönetimine katılmalarına izin verecektir. Yönetişim token’ı, hazine kullanıcılarına ve hazinenin büyümesine sürekli olarak katkıda bulunan kullanıcılara dağıtılacaktır. Yönetişim token’ı, COTI MultiDAG’ın piyasaya sürülmesinin ardından 3. çeyrekte başlatılması planlanıyor ve sahiplerinin protokoldeki değişiklikleri tartışmasına, önermesine ve oy kullanmasına izin verecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Cardano (ADA) Nedir ve Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Cardano Yükselişe Geçti! ADA Fiyatı Nasıl Etkilenecek?