in ,

Eylül Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler

Token kilidi açma, herhangi bir fon turu veya projenin diğer fon toplama programlarının şartları altında bloke edilen tokenlerin kilidini açma sürecini ifade eder. Bu yazımızda, Eylül ayı içerisinde kilidi açılacak önemli projeleri sizler için rehber haline getirdik.

Avalanche (AVAX)

Emin Gün Sirer tarafından kurulan Avalanche, kripto para piyasasında daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde çalışan ve ölçeklenebilir yapıya sahip bir kripto para projesidir.

Toplam arzın %2,7’sini oluşturan 98.88 milyon dolar değerinde kilitli AVAX’ın 21 Eylül tarihinde serbest bırakılması planlanıyor.

Hedera (HBAR)

Hedera, merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmak ve yönetmek üzere tasarlanmış tamamen açık kaynaklı bir ağ ve yönetişim organıdır.

Platformun şu anda 60.17 milyon dolar değerinde kilitli HBAR tokeni bulunuyor. 1 Eylül’de serbest bırakılması planlanan bu varlıklar, toplam arzın %3.43’ünü oluşturuyor.

Uniswap (UNI)

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir dizi akıllı sözleşmeden oluşan merkeziyetsiz takas projesi Uniswap’in, 38.14 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunuyor. Toplam arzın %1.44’üne denk gelen bu miktarın 16 Eylül tarihinde serbest bırakılması bekleniyor.

Sui (SUI)

Varlıkların ve ödemelerin transferi gibi basit kullanım durumları için ölçeklenebilirlik ve düşük gecikme sunmayı amaçlayan Sui, izinsiz br Layer-1 akılı sözleşme ağıdır.

36.29 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunan SUI, bu varlıkların kilidini 3 Eylül’de açmayı planlıyor. Serbest bırakılacak olan bu varlıklar, toplam arzın %9.68’ine tekabül ediyor.

BitDAO (BIT)

Merkeziyetsiz finans (DeFi) odaklı işleyen özerk bir yapı olan BitDAO’nun yerel kripto varlığı BIT, Eylül ayı içerisinde kilidi açılacak olan varlıklar arasında yer alıyor.

71.95 milyon dolar değerinde kilitli bulunan BIT tokenlerin kilidi, 16 Eylül tarihinde açılacak. Açılması beklenen kilitli varlıklar, toplam arzın %5.88’ini oluşturuyor.

Aptos

Aptos (APT)

Dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zinciri ağı sağlamaya odaklanan Aptos, bu ay içerisinde kilidi açılacak varlıklar arasında yer alıyor.

Toplam arzının %1.99’unu oluşturan bu varlıkların 25.58 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Kilitli varlıkların 12 Eylül’de serbest bırakılması planlanıyor.

Apecoin (APE)

Web3 ekosisteminin önde gelen platformlarından biri olan Apecoin’in toplam arzının %11’ini oluşturan yaklaşık 56.92 milyon dolar değerindeki kilitli APE, 17 Eylül tarihinde serbest bırakılacak.

Tribal (TRIBL)

Tribal, tescilli bir yapay zeka destekli algoritma kullanarak küçük işletmeleri garanti altına alabilen ve onaylayabilen bir ödeme ve finansman platformudur.

Bu ay içerisinde kilitli varlıklarını serbest bırakmayı planlayan proje, bu işlemi 17 Eylül tarihinde gerçekleştirecek. 36.86 milyon dolar değerindeki bu kilitli varlıklar, toplam arzın %11.2’sini oluşturuyor.

Filecoin (FIL)

Filecoin, blok zincir tabanlı merkeziyetsiz ve eşler arası bir çevrimiçi depolama ağıdır. Filecoin’in yerel kripto varlığı olan FIL’de bu ay içerisinde kilidi açılacak projeler arasında bulunuyor.

Yaklaşık 28.55 milyon dolara tekabül eden ve toplam arzın %1.94’ünü oluşturan kilitli varlıkların 15 Eylül tarihinde açılması bekleniyor.

ImmutableX (IMX)

ImmutableX (IMX), Ethereum blockchain ağındaki NFT’ler için ilk Layer-2 protokolü ve ölçeklendirme çözümüdür.

Bu ay içerisinde kilit açılımı gerçekleştirecek olan Immutable, toplamda 22.56 milyon dolar değerinde kilitli varlık bulunduruyor. 8 Eylül tarihinde serbest bırakılması beklenen bu varlıklar toplam arzın %3.62’sini oluşturuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Üstad Splinter’dan Aptos Network (APT) Analizi

Makroekonomik Olaylar Bitcoin’i Nasıl Etkiler?