in ,

Evmos (EVMOS) Nasıl Stake Edilir?

Evmos; Cosmos SDK kullanılarak oluşturulmuş, Ethereum ile uyumlu, ölçeklenebilir, yüksek verimli bir Proof-of-Stake blok zinciridir. Peki, Evmos nasıl stake edilir?

https://app.evmos.org/ adresini ziyaret edin; web sitesini daha önce ziyaret etmediyseniz devam etmek için şartlar ve koşulları kabul etmeniz gerekir.

Ardından, “Connect Wallet”a tıklayın ve cüzdanınızı bağlayın (Keplr veya Metamask).

Cüzdanınızı bağladıktan sonra panonuz aşağıdakine benzer görünmelidir.

Staking dashboard’ı açmak için yan menüden “Stake” seçeneğini tıklayın. Evmos için mevcut tüm validator’lerin listesini görmek için “View Validators” butonuna basın.

Burada farklı validator’lerin listesini göreceksiniz. Seçeceğiniz validator’u listede bulabilmek için soldaki search box’ı da kullanabilirsiniz. Validator’ü seçtiğinizde, adının sağ tarafında bulunan “Manage”a butonuna tıklayın.

Bu işlemlerin ardından validator’unuzu delege etmek için “Delegate” öğesini seçin. Sizden stake etmek istediğiniz Evmos miktarını eklemeniz ve yeniden “Delegate” butonuna basın.

Açılır penceredeki ayrıntıları gözden geçirdikten sonra “Approve”u seçerek işlemi onaylamanız gerekir. Birkaç saniye bekleyin, işleminiz tamamlanacaktır.

Keplr Wallet ile Stake Etme

EVMOS’unuzu doğrudan Keplr Wallet’ı kullanarak stake etmek de mümkündür. Dashboard’ın sol açılır menüsünde Evmos’u ve ardından “Stake”i seçin. Bu şekilde validator listesini göreceksiniz. Validator’ünüzü bulduktan sonra isminin sağındaki “Manage” butonuna tıklayın.

“Manage”a bastığınızda, seçilen validator’ü redelagate, undelegate ve delegate yapabileceğiniz bir pop up belirecektir.

“Delegate”e tıklayın, ardından delegate etmek istediğiniz Evmos miktarını girin (bir miktar ücret ödemeniz gerekeceğini unutmayın, bunun için hesabınızda Evmos bırakın). Devam etmek için bir kez daha “Delegate” öğesini seçin.

Keplr uzantısı açılacaktır. Buradaki fee opsiyonlarından birini seçin. Tüm işlem ayrıntılarını iki kez kontrol edin ve hazır olduğunuzda “Approve”ı seçin.

Varlıklarınızın ne durumda olduğunu, ne kadar stake ettiğinizi vb. bilgileri görmek istiyorsanız web tarayıcısında soldaki açılır menüden “Dashboard” öğesine tıklayabilirsiniz.

Trust Wallet ile Stake Etme

Trust Wallet’da bulunan “Discover” sekmesine gidin ardından Stake sayfasını açmak için Staking başlığının sağında bulunan “See All” sekmesine dokunun.

Listeden EVMOS simgesine tıklayın ve ardından “Stake” butonuna basın. Alternatif olarak cüzdanınızdaki token’a gidebilir ve token sayfasından “Stake” öğesini seçebilirsiniz.

Sayfanın en altında bulunan “Stake” seçeneğine yeniden basın. Ardından validator listesinden bir seçim yapın. Seçilen validator’ün yanında bir onay işareti görünmelidir.

Stake etmek istediğiniz EVMOS miktarını girin. Devam etmek için “Next”e tıklayın. İşlemi gözden geçirin ve ardından emin olduğunuzda “Approve”a basın.

Ardından, bekleyen işlemi görebileceğiniz cüzdanınıza geri götürüleceksiniz. Ağın stake talebinizi işleme koymasını bekleyin, ardından cüzdanınızda toplam stake edilen değer olarak görünecektir.

İşlemi gönderdikten sonra EVMOS blok zincirinin işlemesini ve onaylamasını bekleyin. İşlem listesinde bir stake işlemi görünecektir. Stake edilen token’ların mevcut genel görünümünü görmek için staking durum ekranına geri dönün.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Massa Blockchain (MASSA) Nedir?

Semi-Fungible Token (SFT) Nedir? Ne İşe Yarar?