in ,

Everton FC Fan Token (EFC) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İngiliz futbol takımlarından Everton’ın fan tokenini inceliyoruz. 

1878 tarihinde kurulan Everton Futbol Kulübü yönetimi ile Socios platformu arasında kurulan iş birliği sonrası piyasaya sürülen EFC fan token, taraftarlar ve kulüp arasındaki etkileşimi artırmayı amaçlıyor. Sahiplerine, oylama ve ödül kazanma fırsatı da sunan EFC fan token, 28 Ekim 2021’de piyasaya sürülmüştür. 

EFC fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajlardan bazıları şöyle sıralanabilir: 

  • EFC token stake ederek NFT ödülleri elde etmek,
  • Goodison Park stadyumunu gezme ve özel izin gerektiren alanlarda bulunma hakkı,
  • Sezon boyunca Socios uygulamasına özel anketler ve oy kullanma hakkı,
  • Premiere Lig malarında ev sahibi maçlarda ücretsiz bilet kazanma şansı,
  • Lisanslı ürünlerden indirimli olarak yararlanma gibi birçok avantaj sağlıyor. 

EFC fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • EFC fan tokeni kullanabileceğiniz Socios platformunda sahip olduğunuz token kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz.
  • Platformda bulunan ödül avı sayesinde uygulamaya giriş yaparak etrafınızdaki ödül tokenleri toplayabilir ve daha fazla EFC fan token sahibi olabilirsiniz.
  • Tüm bunların dışında Everton futbol kulübünün performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda platformun sohbet ortamından faydalanabilirsiniz.

EFC Fan Token İstatistikleri

Toplam arzı 10 milyon olan EFC’nin dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %9’una denk gelen 913 bin 738’dir. EFC, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 2.98 dolar seviyesini 29 Aralık 2021’de görürken gördüğü en düşük fiyat olan 0.3806 dolar seviyesini 31 Aralık 2022’de görmüştür. 

EFC Nasıl Alınır? 

EFC nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. EFC fan token almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar tokeni listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. DigiFinex, MEXC ve ChilizX gibi popüler platformlarda listelenen varlığı yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. Tüm bunların dışında, Google Play Store ya da App Store üzerinden Socios mobil uygulaması indirilerek de kolaylıkla EFC fan token alınabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Acala Network (ACA) Nasıl Stake Edilir?

Chainlink (LINK) Nasıl Stake Edilir?