in

Evergrande Krizinin Etkisi Devam Ediyor: Bitcoin Düşüyor

Bitcoin

Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri, genel piyasa korkularında Çin’in en büyük emlak geliştiricilerinden birinin ülke hükümeti tarafından kurtarılması gerekeceği korkusuyla düşüş yaşamaya devam ediyor.

Bitcoin bu haberin ardından dün sert düşüş yaşamıştı. Piyasadaki belirsizlik ve dolar tarafındaki yükseliş lider kriptopara birimi ve altcoinler tarafında sert düşüşlere neden oldu. Bitcoin’in fiyatı  43,000 USD’ye kadar gerilerken, Ethereum 3,000 USD’ye kadar düşüş yaşadı.

Bitcoin

Bundan bir ay öncesinde Bitcoin’in piyasa değeri 1.9 trilyon dolara kadar yükselmişti. Bu haberle beraber 812 milyar dolara kadar geriledi. Kimi analistler piyasa için oldukça tatsız bir hafta olabileceği konusunda takipçilerini uyardı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

iOS 15: iPhone’unuzu Güncellemeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin

Bitcoin Varlığıyla Gayrimenkul Almak