içinde ,

Evergrande, Kaisa ve Yan Kuruluşlarının Notu Düşürüldü

Evergrande Merkezi binası tabelası Hong Kong, Çin. 25 Ağustos 2021. REUTERS/Tyrone Siu

Fitch Ratings 6 Aralık Pazartesi günü, eksik ödemeler nedeniyle Kaisa, Evergrande ve yan kuruluşlarının temerrüt notunu RD yani sınırlı temerrüde düşürdü.

Fitch Ratings Perşembe günü Kaisa Group, Evergrande Group ve yan kuruluşları Hengda ve Tianji’nin notunu, ödeme yapılmayan ödemelerin ardından sınırlı temerrüde düşürdüğü için, Çin’in sıkıntılı emlak geliştiricileriyle ilgili endişeler sona ermiş değil.

Evergrande İçin Fitch Ratings Ne Dedi?

Evergrande için, Fitch şu ifadeleri kaydetti:

Bu, 6 Aralık’ta ödemesiz dönem sona erdikten sonra Tianji’nin 645 milyon ABD Doları %13’lük tahvilleri ve 590 milyon ABD Doları’lık %13,75’lik tahvilleri için 6 Kasım 2021’de ödenmesi gereken kuponların ödenmemesini yansıtıyor. RD derecelendirmesi, herhangi bir geçerli ödemesiz sürenin, iyileştirme süresinin veya önemli bir finansal yükümlülükte ödeme temerrüdü sonrasında temerrüt müsamaha süresinin sona ermesini ifade eder.

Evergrande

Fitch Ratings:

Şirket, önemli bir finansal yükümlülükte iyileştirilmemiş bir ödeme temerrüdü yaşamış ancak henüz bir iflas başvurusu, idare, tasfiye gerçekleştirmedi veya Fitch Ratings, Kaisa’nın notunun düşürülmesiyle ilgili olarak, diğer resmi tasfiye prosedürleri ve başka türlü faaliyete son vermedi.

Bu, Çin merkez bankası Valisi Yi Gang “Kısa vadede birkaç emlak firmasından kaynaklanan riskler Hong Kong’un sermaye piyasasını baltalamayacak” demesinden sonra geldi.

Piyasa Tepkisi:

Yatırımcılar, Cuma günü açıklanacak kritik ABD enflasyon verileri öncesinde karışık Omicron haberlerini sindirirken, yukarıdaki manşetlerin piyasa ruh hali üzerinde önemli bir etkisi olmadı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. 2020 yaz aylarında FinTech ile tanışmasıyla odağını, Blockchain ve merkeziyetsiz finansa çevirmiş durumda. Aktif olarak blokchain ve kripto paralarla ilgili içerikler üretmekte ve kendisini geliştirmeye devam etmektedir.

Microstrategy

MicroStrategy, 82 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Savage Projesi CEO’su Luke Neumann ile AMA Etkinliği