in , ,

ETHPoW (ETHW) Nedir?

ETHPoW, Ethereum Merge’den fork’lanan Proof-of-Work (PoW) blok zinciridir ve 15 Eylül 2022’de yayına girmiştir.

ETHPoW ağı basit bir ifade ile Ethereum ağının fork’udur. Fork, blok zincirinin işlevselliğini büyük ölçüde değiştirir. ETHPoW, Ethereum yatırımcılarının birçoğunun ağın Proof-of-Work konsensüs mekanizmasına bağlı kalması gerektiğini düşündüğü için çıkarıldı. Ethereum’um Merge ile Proof-of-Stake’e geçmesi sonucusunda gelirlerini korumak isteyen madenciler ETHPoW’da yer alıyor.

Son aylarda, önde gelen kripto madencisi Chandler Guo ve diğerleri, Ethereum 2.0’ın kripto madencilerini işsiz bırakacağını iddia ederek ETHW için kampanya yürüttüler. Bunun sonucunda ise ETHPoW blok zinciri çıkarıldı.

EthereumPoW ağının yerel token’ı ETHW’dir. Ancak bu yalnızca bazı borsalar tarafından desteklenir. FTX, ByBit, Huobi gibi borsalarda spot alım satım için mevcut olan token ile bu borsalarda alım satım yapılabilir.

EthereumPoW ekibi, ana ağ lansmanına eşlik edecek bir güncelleme yayınladı ve okuyucuları bazı değişiklikler ve düzeltmeler hakkında bilgilendirdi.

Lansmanından bu yana, 1,7 milyardan fazla işlem gerçekleşti. ETHW’ye sahip toplam adres sayısı ise şu anda 254 milyonun üzerinde.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Nasıl Başladı? | Güncel Teknik Analiz

Sportzchain Neden Yüksek Potansiyel Taşıyor?