içinde

Etherscan ve CoinGecko, MetaMask Kimlik Avı Saldırılarına Karşı Uyardı

Popüler kripto analiz platformlarından Etherscan ve CoinGecko, platformlarında yaşanan bir kimlik avı saldırısına karşı kullanıcılarını uyardı. Kurumlar, kullanıcıların çoğuna kripto cüzdanlarını web sitesine bağlamalarını isteyen olağandışı MetaMask “pop-up”larıyla karşılaştıklarını bildirmesinin ardından saldırıyı araştırmaya başladı.

Saldırıların kim tarafından yapıldığı henüz bilinmemekle birlikte çeşitli kripto platformlarına yönelik devam eden saldırıların bir reklam ve pazarlama ajansı olan Coinzilla’nın sahip olduğu bazı bilgilerin sızdırılmasıyla bağlantılı olabileceği ileri sürüldü.

Saldırı hakkında yapılan açıklamalara göre, son yaşanan kimlik avı saldırıları resmi web sitelerine eriştiklerinde kripto cüzdanlarını MetaMask aracılığıyla entegre etmeyi talep ederek kullanıcıların fonlarına erişmeye çalışarak gerçekleşiyor.

Etherscan ayrıca, saldırganların üçüncü taraf entegrasyonu yoluyla kimlik avı pop-up’ları göstermeyi başardığını ve yatırımcılara MetaMask tarafından talep edilen herhangi bir işlemi onaylamamaları gerektiğine dair ek uyarılarda bulundu.

Kurum, birincil hasar kontrolü aracı olarak, web sitesinde güvenliği ihlal edilmiş üçüncü taraf entegrasyonunu devre dışı bıraktı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

XRP

SEC vs. Ripple Davasında Son Gelişme!

Binance

Changpeng Zhao: Terra Fork Değer Yaratmaz