içinde , ,

EthereumPoW (ETHW) %30 Arttı!

Ethereum (ETH) Merge güncellemesi gerçekleştikten sonra bazı madenciler kalmaya ve iş kanıtı (PoW) konsensüsünü desteklemeye karar verdi. Bu da yeni bir fork’lanma ve EthereumPoW (ETHW) mainnet’inin başlatılmasını sağladı. EthereumPoW (ETHW), Merge öncesi PoW konsensüsünü koruyan bir Layer-1 blok zinciridir. Şu ana kadar ETHW’ye odaklanan 20’den fazla aktif madencilik havuzu bulunmaktadır.

Salı günü Binance, Merge’ün ardından Ethereum Proof-of-Work token’larının uygun ETH sahiplerine dağıtımını tamamladı. Artık ETHW için para yatırma ve çekme işlemleri de açık. Bu da fiyatlarda halen devam etmekte olan bir artışa yol açtı.

ETHPoW, Ethereum Merge’den fork’lanan Proof-of-Work (PoW) blok zinciridir ve 15 Eylül 2022’de yayına girmiştir.

ETHPoW ağı basit bir ifade ile Ethereum ağının fork’udur. Fork, blok zincirinin işlevselliğini büyük ölçüde değiştirir. ETHPoW, Ethereum yatırımcılarının birçoğunun ağın Proof-of-Work konsensüs mekanizmasına bağlı kalması gerektiğini düşündüğü için çıkarıldı. Ethereum’um Merge ile Proof-of-Stake’e geçmesi sonucusunda gelirlerini korumak isteyen madenciler ETHPoW’da yer alıyor.

EthereumPoW ağının yerel token’ı ETHW’dir. Ancak bu yalnızca bazı borsalar tarafından desteklenir. FTX, ByBit, Huobi gibi borsalarda spot alım satım için mevcut olan token ile bu borsalarda alım satım yapılabilir.

EthereumPoW (ETHW) fiyatı, son 24 saat içinde %30’ın üzerinde artış gösterdi. ETHW 24 saatin en düşük ve en yüksek seviyelerini sırasıyla 5.67 dolar ve 7,23 dolar olarak gördü.

Bu yazının yazıldığı sırada ETHW fiyatı 6,48 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, Merge’den sonra işlem hacmi artıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

ChainPort Nedir? Nerede Listelendi?

Layer 2 Çözümü Tusima Network Nedir?