içinde

Ethereum, Yeni Boğa Koşusuna Hazırlanıyor mu?

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, boğa koşusu öncesi balina akını yaşıyor. Santiment’ten elde edilen veriler, ağ fiyatının 10.000 olmasını elinde fazla ETH sayısına sahip balinanın piyasaya katılması ile bağlantılı olduğunu gösteriyor.

Eylül 2020’de bu tür balinaların ETH biriktirmeye başladığı ve fiyatın %1300 arttığı görülmüştü. Diğer yandan, Mayıs 2021’de aynı ETH sahiplerinin fiyatın %62 oranında düşmesine neden olduğu başka bir satış takip etmiştir. Tüm bu veriler, Ethereum ağının ETH fiyatının artması için balinalarla doğrudan ilişkili olduğunu gösteriyor.

ETH fiyatı, 10.000 ETH veya daha fazlasını elinde tutan balina sayısıyla ilişkilidir. Balina sayısındaki artışlar yeni bir boğa koşusunun başladığı anlamına gelebilir. Kripto analisti Ali Martinez yaptığı açıklamada 60 balinanın ağa katılımıyla yeni bir boğa koşusunun başladığının sinyallerinin verdi.

Son zamanlardaki piyasa hareketlerine bakıldığın da bu durum pek de şaşırtıcı değil çünkü Ethereum yatırımcılar için çekici hale gelen bir kripto para birimidir. Akıllı sözleşmeler ve dapp’lerin sağladığı avantajlar, yatırımcıların seçiminde en büyük etmen. Ethereum analistleri ve destekçileri, ETH’nin oldukça düşük değerli olduğuna inanıyor.

Balina akınının bir diğer nedeni ise Ethereum’un Proof-of-Stake’e geçirilme planı olabilir. Bu girişim birkaç kez ertelenmiş olsa da geçiş gerçekleştikten sonra ağın çok daha rekabetçi hale geleceği öngörülüyor. Böylelikle hem geliştiriciler hem de kullanıcılar, gaz ücretlerini azaltarak işlemleri daha hızlı hale getirmiş olacak. Kullanıcılar, ETH fiyatının yükselmesiyle sonuçlanacak bu geçişin gerçekleşmesini bekliyor.

10K ETH’nin üzerinde tutan on üç balina geçtiğimiz günlerde ağa katıldı. 14 Mart’tan bu yana, bu tür üst cüzdanlar %4’lük bir artış gösterdi.

Ethereum, son piyasa düzeltmesini izleyen kısa ralli sonrası fiyatı 3.000 doların üzerinde tuttu. Balina akınları sonrası fiyatın daha da yükseleceği tahmin ediliyor. Ancak bu yükselişin devam edip etmeyeceği konusunda kesin yorumlar yapılamıyor.

Kaynak: The Crypto Basic

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Real Player DAO Kurucusu Jay ile AMA Etkinliği

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Kritik Destek Seviyesinde I Güncel Fiyat Analizi