içinde , ,

Ethereum Teknik Analizi | 26.08.2022

Ethereum fiyatı, 2.000$’ın biraz üzerindeki seviyelerden 1.530$’a kadar önemli bir düşüş yaşadıktan birkaç gün sonra 1.700 $’lık destekte kalıcı olamaya çalıştı. Ancak tekrar 1.700$’ın altına sarkarak 1.630$’dan işlem görmeye başladı.

ETH’nin sergilediği bu ivme, Ethereum Merge’ünün yaklaşan bir yazılım güncellemesinden kaynaklandığı belirtiliyor. Yatırımcılar, Merge’ün Ethereum fiyatını olumlu yönde etkilemesi ve ayı piyasasındaki belirsizliklerin ortasında bir rehavet getirmesi konusunda hemfikir görünüyor.

Ethereum’un proof-of-work (PoW) konsensüsünden proof-of-stake (PoS) konsensüsüne geçişini neredeyse tamamladı. Merge’ün Eylül ayında başlaması planlanıyor. Ethereum Vakfı, 6 Eylül’de Beacon Chain’de Bellatrix yükseltmesi ile başlayarak Merge’e giden adımları ayrıntılı olarak açıkladı. Bu aşama, 10-20 Eylül tarihleri arasında yapılması beklenen Terminal Total Difficult değeri öncesinde Merge sürecinin başlatılmasında hayati önem taşıyacak.

Kaynak: ambcrypto

ETH, son on günde 200 günlük EMA’nın altına düştü ve düşüş eğilimini sürdürdü. Ancak son üç gündeki fiyatı artışı, ETH’nin tekrar 200 günlük EMA’nın üzerinde kapanış yapmasına yardımcı oldu. Bu yükseliş, ETH’nin 11 Ağustos’ta iki ayın en yüksek seviyesinden geri dönmesinin ardından yatırımcıları yeniden heyecanlandırdı.

Ayılar, düşüş eğilimi gösteren flama yapısının üst trend çizgisinde direnç oluştururken, ETH 1.714 $ bölgesindeki daha yüksek fiyatların reddine işaret ediyor.

Bunun yanında, ETH, son gerçekleştirdiği son yükseliş sırasında işlem hacimlerinde düşüş eğilimi gözlemlendi.

Güncelleme:

Zira, söz konusu dirençten dönen ETH tekrar 200 günlük EMA’nın altına düştü. Bu nedenle önümüzdeki günlerde ETH, düşüş trendine devam ettirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Backstage

Backstage, Aspendos Born Again Festivali NFT Bilet Satışını Başlattı!

Trust Wallet, Binance Smart Chain’e (BSC) Nasıl Bağlanır?