in , ,

Ethereum, Staking Dengesinin Düşmesiyle 1.700 Doların Altına Geriliyor

Ethereum (ETH), bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %0.90’lık düşüşle 1.740 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Güne karışık bir başlangıç yapan Ethereum, 1.744 dolar seviyesine gerilemeden önce 1.756 dolara kadar yükseldi. 

Ethereum fiyatının 1.775 dolardaki ilk direnç seviyesini ve pazar gününün en yüksek seviyesi olan 1.779 doları hedeflemesi için 1.757 dolar pivotundan geçmesi gerekiyor. Birinci direnç seviyesi üzerinden bir hareket, bir kırılım seansına işaret edebilir. Bununla birlikte, ETH stake istatistikleri ve kripto haber kanalları yükseliş seansını desteklemelidir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda boğalar muhtemelen ikinci direnç seviyesini 1.797 dolardan test edecektir. Ethereum’un üçüncü direnç seviyesi ise 1.837 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Pivot üzerinden hareket edilememesi halinde birinci destek seviyesi 1.735 dolarda devreye girecektir. Ancak, olası bir satış baskısı durumunda Ethereum fiyatının 1.700 doların altına düşmekten kaçınması gerekiyor. İkinci destek seviyesi 1.717 dolar ile aşağı yönü sınırlamalıdır. Olası bir düşüş senaryosunda takip edilecek üçüncü destek seviyesi ise 1.677 dolar civarında yer alıyor. 

1.775 dolar üzerinden yapılacak bir hamle boğaların 1.797 dolar ve 50 günlük EMA (1.814) seviyelerine ulaşmasını sağlayacaktır. Ancak, 50 günlük EMA’yı (1.814) geçememek birinci destek seviyesini görünürde bırakacaktır. Ethereum’un 50 günlük EMA’dan kopması ise yükselişin sinyallerini verecektir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance’e Açılan Dava İçeriği! Şimdi Neler Bekleniyor?

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri