in ,

Ethereum, Solana, ve Avalanche Fiyat Analizleri I 05.06.2022

05 Haziran 2022 tarihli Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) teknik analizlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Ethereum (ETH)

Sert düşüşlerin ardından Ethereum (ETH) tarafında konsolide olma çabası devam ediyor. Yazının kaleme alındığı sırada Ethereum (ETH) $1.780’li seviyelerden fiyatlanıyor. Teknik olarak ilk destek seviyesi olarak $1.740 noktası görülüyor. Hareketin bu seviyenin altına sarkması durumunda bir sonraki destek noktası $1.710 – $1.700 bandı olarak görülüyor.

ETH/USD (günlük grafik)

Buna karşılık ilk direnç noktaları $1.820 ve $1.850 seviyelerinde bulunuyor. İkinci seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda bir sonraki direnç ise $1.900 psikolojik seviyesi olarak verilebilir.

Solana (SOL)

Sert düşüşlerin ardından Solana (SOL) tarafında destek arama çabası devam ediyor. Solana (SOL) bu hafta %10’a yakın düşerken Ağustos 2021’den bu yana n düşük seviyesini test etti. Dijital varlık yazı kaleme alındığı sırada $39.40’lı seviyelerden fiyatlanıyor.

Bu hafta dünya çapında Solana (SOL) yaşanan erişim problemleri sebebiyle durdurulması kayıpları derinleştiren ana faktör oldu. Kesinti sonrasında, sosyal medyada blok zincirine karşı bir tepki dalgası oluştu. Şu anda en büyük dokuzuncu kripto para olan Solana (SOL), onuncu sırada bulunan takipçisi Dogecoin (DOGE) tarafından geride bırakılmaktan yaklaşık 2 milyar dolar uzakta.

SOL/USD (4 saatlik grafik)

Teknik olarak ilk destek seviyeleri $38.00 ve $37.30 noktaları olarak görülüyor. Bu seviyelerin altına sarkması durumunda bir sonraki destekler ise $36.30 ve $35.80 seviyelerinde bulunuyor. İlk dirençler $41.50 ve $42.00 seviyeleri olarak verilebilir. Bu seviyelerin üstündeki bir sonraki direnç ise $43.60 noktasında.

Avalanche (AVAX)

Geçtiğimiz günlerde, Ağustos 2021 seviyelerine çekilen Avalanche (AVAX) tarafında destek seviyelerinden tepki alımları görülse de henüz yeterince güç kazanmış değil. Yazı kaleme alındığı esnada Avalanche (AVAX) $24.50’li seviyelerden fiyatlanıyor.

AVAXUSD (4 saatlik grafik)

İlk destek seviyesi olarak $23.80 ve $22.50 noktaları görülüyor. Bu seviyenin altında bir sonraki destek ise $21.50 seviyesinde bulunuyor. Buna karşılık ilk dirençler $25.70 ve $26.00 bandı olarak görülüyor. Bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda bir sonraki direnç $29.30 noktasında bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Cardano (ADA) Bu Hafta %24 Yükseldi, Artış Devam Eder mi?

Apple, NFT Dünyasına mı Katılıyor?