in ,

Ethereum Shanghai Güncellemesinin Net Tarihi Belli Oldu

Ethereum geliştiricileri, stake edilmiş ETH’lerin çekimlerini sağlayacak olan Shanghai güncellemesinin tarihini 12 Nisan olarak belirledi. 

Ethereum geliştiricileri 16 Mart’ta Youtube üzerinden gerçekleştirdikleri 157. Yürütme Katmanı toplantısında Shanghai hard fork’u için nihai tarihi açıkladılar. 

Shapella olarak da adlandırılan Shanghai güncellemesi, Ethereum’un proof-of-stake (PoS) algoritmasına geçişinin tamamlandığına işaret ediyor. Aynı zamanda bu güncelleme, stake edilmiş ETH’lerin çekimlerini mümkün kılacak. 

Güncelleme, tarihin geliştiriciler tarafından GitHub aracılığıyla onaylanmasının ardından 12 Nisan’da gerçekleşecek Epoch 620,9536’de olacak. 

Ethereum’un Eylül 2022’de gerçekleştirdiği Merge güncellemesi ile birlikte ağ, madenciler yerine doğrulayıcıları kullanmaya başladı. Bu sistem ile birlikte doğrulayıcılar, blok zinciri üzerinde blokları onaylamak ya da blok eklemek için 32 ETH yatırmak zorundaydı. Bazı doğrulayıcıların fonları, Ethereum’un PoS Beacon Chain’inin hayata geçtiği Aralık 2020’den bu yana kilitliydi. Gerçekleştirilecek olan Shanghai güncellemesiyle birlikte doğrulayıcılar 12 Nisan’dan sonra stake edilmiş varlıkları ile ne yapacaklarına karar verebilecekler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Testnet

Dymension, 35-C Test Ağını Duyurdu

Arbitrum

Arbitrum $ARB Coin Nasıl Çalışacak?