in ,

Ethereum Shanghai Güncellemesi Ne Zaman Gerçekleşecek?

Ethereum

2022’nin Eylül ayında Proof of Work (İş İspatı) modelinden Proof of Stake (Hisse İspatı) modeline geçen ve tarihinin en büyük güncellemesini gerçekleştiren Ethereum, yakın zamanda yeni bir güncelleme gerçekleştirecek. 

Shanghai adı verilen bu güncelleme, hisse ispatı modeline geçiş aşamasında Beacon zinciri üzerinde kilitlenen ETH’lerin serbest bırakılmasına odaklanıyor. BeaconScan verileri, 500 binin üzerinde Ethereum validatörünün olduğunu gösteriyor. Bu validatörler, ağ işlemlerini doğrulamanın yanı sıra ağın güvenliğini sağlama görevinde de bulunuyor. 

Gerçekleşecek Shanghai güncellemesi sonrası Ethereum (ETH) arzının yaklaşık %14’ünü oluşturan varlıklar kullanıma sunulacak. Açıklanan son verilere göre Ethereum yan zincirinde yaklaşık 3 yıldır kilitli tutulan 16 milyon ETH bulunuyor. Kilitli bulunan bu varlıkların şu anki değeri ise 25 milyar dolar değerinde. Shanghai güncellemesi ile kademeli olarak piyasaya sürülecek olan bu varlıklar, önümüzdeki ay serbest bırakılacak. 

Merge güncellemesinden sonra Ethereum ağındaki kilitli varlıkların akıbeti hakkında yaşanan belirsizlik, yatırımcıların huzursuzlanmasına sebep olmuştu. Bu belirsizliğin ortadan kalkmasıyla birlikte piyasanın en büyük staking ağına olan güveni de artmış oldu. Bu da Mart ayından sonra Ethereum’un şu an %5.45 oranında yıllık getirisi olan staking faaliyetine talebi artırıcı bir etki oluşturabilir. Merakla beklenen Ethereum Shanghai güncellemesi Mart ayı içerisinde gerçekleşecek fakat net bir tarih vermek şu an için mümkün değil. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin (BTC) 25.000 Doları Görecek mi?

Bu Altcoin Yüzde 25’in Üzerinde Değer Kazandı!