in ,

Ethereum Shanghai Güncellemesi ETH Fiyatını Nasıl Etkiler?

Mart ayında yayına alınacak olan Shanghai güncellemesi, Ethereum (ETH) fiyatını nasıl etkiler? 

Ethereum Shanghai güncellemesi, ETH stake edenler için validatör olarak stake edilen tokenlerini hareket ettirebilecekleri için uzun zamandır beklenen bir gelişme. 

Odak noktasında stake edilen tokenlerin serbest bırakılması bulunan Shanghai güncellemesi, yatırımcılar arasında heyecanla karşılanırken en büyük ETH stake havuzuna sahip Lido Finance (LDO) fiyatına da olumlu yönde yansıdı. LDO fiyatı geçtiğimiz ay 7 gün içerisinde %56 artış yaşadı. 

Ethereum Shanghai güncellemesinin yaklaşmasıyla yükselişe geçen LDO, Ethereum’un stake için en az 32 ETH gereksinimine kıyasla düşük giriş maliyeti nedeniyle oldukça popüler. 

Diğer platformlar arasında Frax Share’in tokeni FXS, yılbaşından bu yana değerini neredeyse ikiye katlarken Rocket Pool (RPL) aynı periyotta %80’in üzerinde değer kazandı. 

Ethereum

Ehereum fiyatı da son bir ay içerisinde 1,253 dolar seviyesinden 1,646 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ethereum fiyatı şu anda muhtemelen, genel piyasa yükselişi ile birlikte bu değeri kazandı. Shanghai güncellemesinin fiyata ne yönde etki edeceğine dair net bir şey söylemek mümkün değil. Fakat güncelleme öncesi ETH stake havuzuna sahip kripto varlıkların yaşadığı yükselişler, güncelleme sonrası Ethereum fiyatına da yansıyabilir. 

Lider altcoin Ethereum (ETH), bu yazının yazıldığı sırada %1,81’lik bir düşüşle 1.648 dolar seviyesinde fiyatlanıyordu. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Trabzonspor Fan Token Nedir? $TRA Token Nasıl Satın Alınır?

Gains Network Nedir ve Nasıl Satın Alınır?