AltcoinKriptopara

Ethereum Mucidi Vitalik Buterin’den Dump Hareketi: Kriptopara Piyasasında Neler Oluyor?

Ethereum mucidi Vitalik Buterin, Covid-19 ile mücadele için yaklaşık 1.000 ETH'yi Hindistan'a bağışladı.

Kriptopara piyasası son günlerde deyim yerindeyse adeta çılgınca günler yaşıyor. Blok gezgini Etherscan‘ın verilerine göre, bugün Ethereum mucidi Vitalik Buterin’e bağlı bir cüzdan, 2 trilyonun üzerinde Shiba Inu tokeninin (40 milyon doların üzerinde) Uniswap havuzundan likiditesini çekti ve tokeni ani bir düşüş dalgasına getirdi. SHIB, adet başına son bir saatte değerinin %20’sini kaybetti.

Bir Dogecoin taklidi olan Shiba Inu, kendisini “merkezi olmayan kendiliğinden topluluk inşasında bir deney” olarak adlandıran bir meme (caps) madeni parasıdır. Dogecoin’in aksine, Ethereum ağında çalışıyor ve bu hafta işlem fiyatlarındaki ani artışa katkıda bulundu.

kriptopara

SHIB’nin geliştiricileri toplam tokenlerin yarısından fazlasını Buterin’e gönderdi. Bunun, arzın azalması ve talebi artırmanın bir yolu olarak tokenlerin pratik olarak “yakıldığı” veya piyasadan kaldırıldığı anlamına geldiğini anladılar. Bunun yerine Buterin, SHIB’yi Unsiwap’teki likidite havuzundan kaldırarak SHIB sahiplerini deyim yerindeyse çıra gibi yaktı.

Shitcoin Paralarına Ne Oldu?

Etherscan’dan alınan bilgilere göre, kripto cüzdanını boşaltma fırsatını değerlendiren Buterin, 50 milyar Akita Inu tokenini ETH karşılığında takas etti ve bu meme tokeninin bir saat içinde %30 oranında göçmesine olmasına neden oldu. Shitcoin spekülatörlerinin bu konuda içi rahat olabilir, çünkü kayıpları bir hayır kurumuna gitti. Vitalik, yeni satın aldığı 500 ETH (2 milyon doların üzerinde) ve tasfiye edilmiş SHIB tokenlerinin %10’unu Hindistan Covid-Kripto Yardım Fonu ile ilişkili bir cüzdana gönderdi. akita

Kriptopara sektöründe ağırlığı olan Vitalik Buterin, satmış olduğu coinlerden aldığı 1000 ETH’yi Hindistan Covid-19 ile mücadele için bağışlamış oldu. İnsan hayatını uzatmak için tıbbi bir hayır kurumu olan Methuselah Vakfı için bir Coinbase cüzdanına ELON tokenlerini ve 1.000 ETH gönderdi.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu