içinde ,

Ethereum Merge’nin Tarihi Tartışma Konusu Oldu!

Ethereum geliştiricilerinin, Merge için belirlenen tarihi erteleyip ertelemeyeceği sosyal medyada tartışma konusu oldu. Mevcut olan tartışma ortamını kripto hedge fonu Galois Capital, yayınladığı anket sonrası alevlendirdi. 

Merge için belirlenen tarihin açıklanmasının ardından daha önce ayı piyasasından olumsuz olarak etkilenen Ethereum (ETH) ve Ethereum classic (ETC) fiyatı ABD doları karşısında hızla değer kazandı. ETH, son 30 günde ABD doları karşısında %62.4 artış gösterdi. Ethereum geliştiricisi ve Beacon zinciri topluluk direktörü Superphiz, “ilan edilen 19 Eylül’ün nihai tarih olmadığını” belirten bir açıklamada bulundu. Bu açıklama yatırımcılar arasında tartışma yaratırken Ethereum geliştiricilerinin Merge fork’unu geciktirip geciktirmeyeceği merak konusu.

Merge’yi erteleme konusu sosyal medya gündemini meşgul etti. Merge’nin ertelenme olasılığını ve sayısız teorik senaryoyu tartışan birden fazla tweet dizisi yayınlandı. Senaryolar, ertelenme ihtimalinin ardından ki sebebin ayı piyasası olduğu yönünde yoğunlaşıyor. Merge sorunsuz bir şekilde başarıya ulaşırsa blok zinciri ağındaki enerji kullanımının %99,95 oranında azalacağı ve kurumsal yatırımcıların projeye akın edeceği düşüncesi mevcut senaryolardan bir diğeri.

Galois Capital paylaştığı anket ile ETH2 gecikmesi tartışmalarını alevlendirdi. Merge’in erteleneceğine dair çok sayıda düşüncenin arasında kripto hedge fonu Galois Capital’in “Merge gerçekleşirken ne olur?” sorusunu soran bir anket paylaşması dikkat çekti. Ankete katılanların %53,7’si Merge’in sorunsuz geçeceğini söylerken, %33.1’i zincirin ayrılabileceğini düşünüyor.

Galois Capital anketi, ankete katılanların %51,8’inin ETH madencilerinin ETC’ye geçeceğini düşündüğünü gösteriyor. Bununla birlikte anket Tether’in, PoS ETH ağından ayrılan bir PoW token’ını destekleyip desteklemeyeceğini sordu. Ancak Tether CTO’su Paolo Ardoino pazar günü yaptığı açıklamada, Tether’in “ETH2’yi desteklemeyi” planladığını söyledi. Olayın PoW/PoS arasında yapılan bir tercih konusu olmadığını vurgulayan Ardoino, stablecoin’lerin sorumlu davranarak kullanıcıları her türlü mağduriyetten koruyacak hamleler yapması gerektiğinin altını çizdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Bitcoin Bulunan Cüzdan Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) Nedir?