in ,

Ethereum Merge’den Kar Elde Etmek için Uygulamanız Gereken Adımlar!

Ethereum Merge birleşmesinin 13 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor. ETH token’ı sahiplerine yakında airdrop yoluyla ETH PoW token’ları verilecek. 

Merge öncesi airdrop yoluyla ETH PoW token’larını alabilmek için izlemeniz gereken adımlar.

Ethereum Merge Öncesi Önemli Adımlar

1.Adım Cüzdan

ETH PoW token’larını almak için önce ETH’yi bu fork’u destekleyen bir cüzdanda tutmalısınız. En iyisi, bir donanım cüzdanında ETH’nizin tam velayetine sahip olmak olacaktır.

NOT: Bir borsada ETH tutuyorsanız, borsanız size fork token’larını verebilir veya vermeyebilir.

Fork’u destekleyen borsalar için, iş yapmadan fork token’larını aldığınız için bu muhtemelen daha kolay bir seçenektir. İdeal olarak, borsa ticareti de destekler. ETH token’ını tuttuğunuz borsanın Ethereum Merge ile ilgili değişim politikasını okuyun.

Ethereum Merge

2.Adım Ana Ağa Bağlanma

Tüm token’larınızı ETH ana ağına geri bağlayın. Optimism, Arbitrum, Polygon, Avalanche veya başka herhangi bir Layer 2 ölçekleme çözümünde tutulan ETH’niz için herhangi bir ETH PoW almayacaksınız. ETH PoW token’larını almak için Merge’den önce onları ana ağa geri taşıyın.

3.Adım WETH 

Tüm WETH’i ETH’ye açın. Yeni ETH PoW zincirinde, WETH PoW token’ınızı açmanıza yardımcı olacak bir DEX büyük olasılıkla olacaktır. Ancak neden onu yeni bir istikrarsız ekosistemde arama zahmetine katlanıyorsunuz? DEX’lerde Merge’den önce seçeneğini seçebilirsiniz. En iyi seçenek, ETH PoW token’larını hemen elde etmektir.

Ethereum Merge

4.Adım Likidite

DeFi protokollerinden likiditeyi kaldırın. Likidite sağlamak için kullanılan ETH için herhangi bir ETH PoW token’ı almayacaksınız. Şimdi likiditenizi kaldırabilir ve Merge’den sonra tekrar likidite sağlayabilirsiniz. Çok fazla insan aynı işlemi gerçekleştireceği için DeFi protokollerinde bir likidite sıkışıklığı olabileceğini unutmayın.

5.Adım ETH Ödünç Alma

Aave / Compound’dan ETH ödünç alın.  Anlık görüntü sırasında tutulan herhangi bir ETH için ETH PoW alacaksınız. Bu, mümkün olduğunca çok ETH ödünç almanın mantıklı olduğu anlamına gelir. Aave & Compound’un şu anki anlık görüntüsü:

Detaylar ise şu şekilde;

6.Adım stETH

stETH / ETH piyasasını izleyin. Başkalarının ne yaptığına bağlı olarak Merge yaklaştıkça stETH alabilir veya satabilirsiniz. Bazıları PoW airdropunu almak için STETH’i ETH’ye satabilir. Ancak satış çok güçlü hale gelirse, ucuza STETH satın alabilirsiniz.

CoinGecko verilerine göre son 30d grafik:

7.Adım Beklentiyi Satın Alın, Gerçeği Satın

Belki ETH PoW üzerinde spekülasyon yapmak sizin için buna değmez. Şu anda, ETH PoW IOU, ETH’nin yaklaşık %2,8’inde işlem görüyor. ETH muhtemelen Merge’de saatler içinde satın alınacak ve hemen ardından satılacak. ETH satmayı ve daha sonra kar elde etmeyi seçebilirsiniz.

Ethereum Merge

Merge’nin tamamen gerçekleşmesi için yaklaşık 10 gün var. Özellikle Merge öncesi veya sonrası saatlerde volatilite artacaktır. Karmaşıklıklar olabilir. Bir veya daha fazla ETH PoW fork’u görünebilir.

Geçmiş Bitcoin Fork’u

CoinGecko’nun Bitcoin fork’larıyla ilgili 2017’de hazırlamış olduğu bir rapor aşağıda gördüğünüz şekildedir. Ethereum içinde bir düzine fork’un çıktığı görülebilir mi?

Ancak ETH token’larınızı non-custodial cüzdanda tutarsanız fork token’larını almaya hak kazanırsınız.

NOT: Bu durumda dolandırıcılar olacaktır. Bu yüzden tüm airdrop’ları talep etmemelisiniz. Cüzdanınızın ve ETH’lerinizin güvenliği için buna dikkat edin.

Geçmişte Bitcoin için çıkarılan fork token’larının çoğu markette şu anda yer almıyor yada az kullanılıyor. Çünkü madencileri geçici olarak madencilik ile meşgul etmek için ve hiçbir teşvikleri olmadığı için bu hale geldiler. Ethereum Merge sonrası Ethereum fork’ları için bu bilgileri göz önünde bulundurarak kararlarınızı verebilirsiniz.

Kaynak: CoinGecko Co-founder

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

ATOM, Cosmos

Cosmos (ATOM) Airdrop’ları Hakkında

Norveç Merkez Bankası’ndan Dijital Para Hamlesi