Ethereum London Güncellemesinin Etkileri

Ethereum madencilerini, yatırımcıları ve kullanıcıları neler bekliyor?

Uzun zamandır beklenen Ethereum London hard-fork güncellemesi Perşembe günü gerçekleşti ve Ethereum İyileştirme Teklifini (EIP) yükseltmesini getirdi. En göze batanı olan EIP-1559, yeni işlemlerin yapılma şeklini değiştiriyor ve madencilerin kazançlarını düşürüyor.

Madenciler Nasıl Etkilenecek?

Madenciler her bloktan 2 ETH standart ödül almaya devam edecek. Bu durumda, işlemlere ek bir ücret de tabii tutulabilir, ki bu da transfer işlemlerini en hızlı şekilde gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar tarafından ödenerek olacak.

Ethereum

Geliştiriciler Ethereum’un ağ ücretlerini fazla uçucu buluyor ki bu da tabii ki kullanıcı deneyimini negatif bir şekilde etkiliyor.

Yatırımcılar Nasıl Etkilenecek?

Aynı zamanda Ethereum’un çıkarmaları düşse bile, henüz Ethereum için hemen deflasyonist bir varlık olduğu söylenemez. ETH’ın bir kısmı bugün sirkülasyondan çıkacak ama koin girdisi/yanma oranı yine kullanıcıların işlem durumuna bağlı.

Kullanıcılar Nasıl Etkilenecek?

Son kullanıcılar özel bir değişim beklememeli, hard fork sonrasında ağ ücretlerini artık kendileri belirtmelerine gerek yok ve kullandıkları servislerin bunu otomatik olarak yapması daha da kolay olacak. EIP-1559 ağ ücretleri etkisi zamanla görülecek. Bazılarının düşüncesi pratikte beklentilerin biraz altında kalacağı yönünde.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

kriptopara

7 Ağustos 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

Lithium Finance

Kucoin’de Listelenen ve %100’ün Üzerinde Artış Gösteren 5 Altcoin