in

Ethereum Layer 2 Optimism, B Serisi Finansman Turunda 150 Milyon Dolar Topladı

Ethereum ölçeklendirme çözümü olan Optimism, Andreessen Horowitz ve Paradigm tarafından ortaklaşa yönetilen B Serisi finansman turunda 150 milyon dolar sağladıktan sonra şu anda 1,65 milyar dolar değerinde.

Ethereum ölçeklendirme çözümü Optimism, Andreessen Horowitz ve Paradigm tarafından ortaklaşa yönetilen B Serisi finansmanda 150 milyon dolar topladı.

En son blog gönderisinde, blockchain girişimi şu anda 1,65 milyar dolar değerinde olduğunu ortaya koydu. Yeni finansman turu, ekibi genişletmeye yönlendirilecek.

Optimism Ethereum’un Ölçeklenebilirlik Sorunlarını Çözüyor

Ethereum, DeFi ve NFT uygulamalarıyla zengin, son derece popüler bir bilgi işlem platformu olarak kendini kanıtlamıştır. Geliştirici ve kullanıcı talebindeki çarpıcı artış, yine de, aynı derecede dramatik gaz ücretleriyle sonuçlandı. Öte yandan optimism temel blokzincirinin güvenlik özelliklerinden ödün vermeden, yalnızca Ethereum Layer 1’e kıyasla önemli ölçüde daha düşük maliyetler, gecikme süresi ve çok daha fazla verim elde etmek için optimistic rollups kullanır.

Optimism CEO’su Jinglan Wang, yakın zamanda yapılan finansman turunun ardından şunları söyledi:

“Sistemin merkezi kısımlarını işletmekten kâr elde etmeyeceğimize dair yatırımcılara söz verdik, bu yüzden merkezi kalmamız için finansal teşviği ortadan kaldırmak istedik.”

Andreessen Horowitz’in genel ortağı Chris Dixon, Optimism’e yapılan yatırımı onaylarken, Ethereum’u ölçeklendirmenin yakın vadede çok önemli bir zorluk olduğunu belirtti ve “Web3 uygulamaları için tasarım alanını önemli ölçüde genişleteceğini” ekledi.

Optimism, kullanıcılarının geçen yıl ana ağda 1 milyar dolarlık gaz tasarrufu sağladığını bildirdi. Optimism ayrıca geçen yıl ücretleri %30’un üzerinde düşürdü ve maliyetleri daha da azaltmak için protokolü geliştirmeye yönelik çalışmayı planlıyor.

Açıklamada, Optimism’in önümüzdeki birkaç hafta içinde sistem çapında ilk calldata sıkıştırmasını devreye alarak ücretleri %30-40 oranında düşürmeye hazır olduğu belirtildi.

Optimism; Bedrock’un bir parçası olarak, başlangıç, yeni nesil hatasız Cannon aracılığıyla teorik olarak optimal işlem gönderim maliyetlerine izin vererek bu yaz daha fazla ücret indirimi sağlayacak. Ekip ayrıca, ücretleri 100 kata kadar düşürme potansiyeline sahip Shard Blob İşlemleri olan Ethereum Improvement Proposal (EIP-4844) katkıda bulunacak.

Optimism ekibi şunları da ekledi:

“Yatırımcılarımız en büyük varlığımızdır. Optimism ekibi, büyük beyinleri sadece daha da büyük kalpleri tarafından gölgede bırakılan yeteneklerle ağzına kadar dolu. Ekip olarak muazzam bir şekilde büyüyoruz ve sektör lideri teknik yeteneklerden oluşan böylesine inanılmaz bir grubu bir araya getirdiğimiz için inanılmaz gururluyuz. “

DeFi Llama’nın Optimism İstatistikleri

DeFi Llama’nın en son istatistiklerine göre, Optimism’in platformda kilitli toplam değeri (TVL) 345 milyon dolardan fazla. Rakamlar, Ekim ayının son haftasında üç gün içinde sadece 150 milyon dolardan 295 milyon dolara %96,6 oranında bir artış kaydetti. Bu yıl Ocak ayında TVL neredeyse 400 milyon dolara ulaştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Avalanche (AVAX), Fantom (FTM) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri I 18.03.2022

LOCGame Spotlight Serisi: Carl the Moon