in ,

Ethereum Fiyatı Yakın Zamanda Hamle Yapabilir 

Ethereum fiyatı, 1.200 dolar bölgesinin yakınlarında birkaç defa red yediğinden dolayı potansiyel bir ikili senaryo gösteriyor. Piyasada dalgalanmalar artabileceğinden dolayı, yatırımcı için bir sonraki işlemi yakalamak zor olacaktır. 

FTX krizi sonrası kripto paralar uzun bir aranın ardından toparlanma eğilimine girmiş gibi gözüküyor. Ethereum fiyatı, hafta sonu yaşanan %10’luk düşüşün ardından kaybettiği piyasa değerinin %7’sini geri kazandı. Ethereum fiyatı şu anda 1.154 dolar seviyelerinde. Hacim Profili Göstergesi, yatırımcıların piyasaya dahil olduğunu gösteriyor. 8 günlük EMA direnç olarak hareket etmeye devam ederse, 1085 dolar yakınlarındaki güçlü destek bölgesi muhtemelen tekrar zorlanacak. Desteğin tutulmaması, 1.000 dolar ve potansiyel olarak 939 dolar seviyesindeki düşük seviyeleri hedefleyen bir tasfiye olayına yol açacaktır. 

Yine de, kırılan destek seviyesinin 1.276 dolardan ikinci sefer test edilme olasılığı oldukça yüksek. Bu seviyenin test edilmesi, 1.370 doları hedefleyen güçlü bir alıcı çılgınlığını tetikleyebilir. Tüm yükseliş trendi senaryoları, destek olarak tutulan 1.085 dolarlık seviyeye bağlı olacaktır. 

Ethereum’un dün (23 Kasım) yaşadığı ralli, 1.170 dolarlık kilit direnç seviyesini geçmesine ve bu süreçte pazar gününden bu yana en yüksek seviyeye ulaşmasını sağladı.Bitcoin’ de gün içerisinde 16.638 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Fiyattaki artış, BTC’nin 15.600 dolarlık son destekten uzaklaştığını ve 16.900 doları hedeflediğini gösteriyor

Boğalar muhtemelen 1.200 dolar bölgesine yeniden giriş yapmayı hedefliyor fakat Ethereum fiyatının öncelikle 1085 dolar desteğinin altına düşmemesi gerek. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

fenomenlerinin

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 23 Kasım 2022

kripto

FTX Token (FTT) Nedir?