in ,

Ethereum Fiyatı Güncellemenin Ardından Artış Yaşadı!

Ethereum

Ethereum’un The Merge’den bu yana ilk büyük yükseltmesi Shapella gerçekleşti. Sorunsuz gerçekleşen Goerli geçişinden sonra, proje ekibi mainnet aktivasyonu için Shapella yükseltmesini planladı. 

Bu yükseltme, Merge’ü takip eder ve doğrulayıcıların hisselerini Beacon Chain’den yürütme katmanına geri çekmelerini sağlar. Hem yürütme hem de konsensüs katmanına yeni işlevler sunar.

Shapella yükseltmesi, yürütme katmanı olan Shanghai, konsensüs katmanı olan Capella ve Engine API’sindeki değişiklikleri birleştirir. Uygulanan hard fork, kullanıcıların ve doğrulayıcıların hisse senedi ETH’lerini geri çekmelerine olanak tanıyarak proof-of-stake konsensüsüne tam geçişi işaret eder. Son 24 saat içinde ETH, Shapella yükseltmesinin tamamlanmasına ve arzın açılmasına rağmen dolar değerinde etkileyici bir artış yaşandı. ETH fiyatı 2.000 doları gördü.

Glassnode tahminlerine göre ise Shanghai yükseltmesinden sonra hisse senedi ETH’nin %1’inden daha azı satılacak. Glassnode, Beacon Chain’e yatırılan toplam 18.1M $ETH’nin sadece 170.000’inin, Shanghai hard fork’unun Ethereum’da yürütülmesinin ilk haftasında açılacağını öngördü. Tüm stake edilen $ETH’deki ortalama fiyatı, 1.865 dolarlık mevcut fiyattan %12,7 düşüşle 2.136 dolardır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

BTC

Bitcoin Piyasa Değerine Göre İlk 10 Varlık Arasına Girdi

Ledger’dan Büyük Fırsat!