in ,

Ethereum (ETH) Yol Haritası Güncellendi!

Ethereum

Ethereum Merge güncellemesi 15 Eylül’de başarılı bir şekilde tamamlandı. Bu güncelleme ile birlikte Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasını kullanmaya başlayan Ethereum ağı, yüzde 99.98 daha az enerji tüketmeye başladı. Ethereum yol haritasının ilk adımı olan Merge geride kaldı. Şimdi ise sırada Surge aşaması var. 

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum yol haritasının güncel halini toplulukla paylaştı. Buterin’in sosyal medya üzerinden paylaştığı yeni yol haritası, topluluk tarafından oldukça yoğun ilgi gördü. 

Yeni yol haritası ile birlikte Buterin; sansürü, blok doğrulamayı, merkezileşmeyi ve diğer sorunları azaltmak için Merge üzerinde birkaç değişiklik yapmayı da planlıyor. 

Bu değişikliklerden sonra ise Surge, Scourge, Verge, Purge ve Splurge aşamaları gerçekleştirilecek. Sıradaki aşama olan The Surge, zkEVM üzerinde yoğunlaşacak. Surge ile birlikte saniyede 100 bin işleme ulaşmak ve ölçeklenebilirlik hedefleniyor. 

Ardından gerçekleştirilmesi beklenen aşama olan The Scourge ise oldukça dikkat çekti. Scourge aşaması tam anlamıyla sansür direncine odaklanacak. Bu aşamayla birlikte ağ, daha güvenilir ve sürdürülebilir işlemlere ulaşabilecek. 

Bu yeni yol haritasında Verge, sadece “verkle ağaçları” ile ilgili değil, “doğrulama ile ilgili hale getirilmiş durumda. The Scourge ise güvenilir ve adil bir şekilde tarafsız işlemlerin dahil edilmesini sağlayacak ve MEV sorunlarını çözmeyi hedefleyecek. 

Sonraki iki aşamada ise depolama ve EVM çözümleri üretmesi beklenen iki yol belirlendi. The Purge ve The Splurge ile ağın tam yapısının oluşturulması bekleniyor. 

Vitalik Buterin, Temmuz ayında nihai hedefin ağı gelecekte değişime karşı daha dayanıklı ve güvenilir hale getirmek olduğunu belirtmişti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Testnet

TEA Project Testnet Başladı!

Casper Network: Casper 2.0’ın Ayak Sesleri