in , , , , ,

Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri | 11.10.2022

Solana, Ethereum

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ethereum (ETH)

Yaklaşık bir aylık süreçte yatay hareketler ile fiyatlanan Ethereum (ETH), piyasa genelinde de yaşanan negatif havanın etkisini de büyük oranda hissediyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 1290 dolar seviyelerinden fiyatlanırken haftaya kötü bir giriş yaptı.

Kritik 1310 dolar desteğini dün akşam saatlerinde yaşanan düşüşler ile kıran Ethereum (ETH), kısa vadeli düşüş trendi de oluşturdu. Bu trend direncini test etmesine rağmen kırılımında başarısız olması ile düşüşleri derinleşti.

Ethereum (ETH) için 1310 desteğinin altında fiyatlanmaların devam etmesi halinde 1210 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüşleri devam edebilir. 1310 desteğinin tekrardan test edilmesi halinde başarılı bir retest izlememiz düşüşlerin devam edebileceği şeklinde yorumlanabilir.

1310 dolar seviyesi üzerine bir geri dönüş yaşanması halinde ise kısa vadeli düşüş trendi de kırılacağı için Ethereum (ETH), 1408-1450 dolar bölgesinde bulunan majör direnci test etmek isteyebilir.

Solana (SOL)

Ağ tıkanmaları ile sürekli sıkıntılar yaşayan Solana (SOL), bu türden bir probleme rağmen 30 dolar seviyelerinde tutunabilmeyi başardı. Ancak piyasa genelinde esen olumsuz hava şartları nedeni ile 34.50-34.80 bölgesinde bulunan direncin kırılımında başarısız olarak düşüşlerini derinleştirdi.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 31.70 dolar seviyelerinden fiyatlanan Solana (SOL), 21.65 dolar desteği üzerinde tutunma çabası içerisinde görünüyor. Bu destek seviyesinden güçlü alımların gelmesi halinde 34 dolar seviyelerine kadar yeni bir yükseliş hareketi gerçekleştirmek isteyebilir.

Aksi takdirde 31.65 desteğinin kırılması 30 dolar seviyelerine kadar düşüşlerin devam etmesine neden olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin’de (BTC) Ayı Piyasası Rallisi Bekleniyor mu?

Ripple (XRP) Hakkındaki Son Gelişmeler!