içinde , ,

Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 26 Kasım 2021

Ethereum

Ethereum (ETH)

Ekim ayından itibaren başlayan yükseliş trendini Kasım ayı ortalarında bozarak 3960 dolar desteğine kadar geri çekilmeler yaşayan Ethereum, 3960-4350 aralığında bir süre yatay bir şekilde hareket ettikten sonra 4350 dolar direncini kırmaya hazırlanırken piyasa genelinde oluşan yeni Covid mutasyonu haberleri ile tekrardan 3960 dolar desteğine geri çekilme yaşadı.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 26 Kasım 2021

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 4020 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, destek seviyesi üzerinden de geri dönüş sinyalleri vermeye başladı. Alımların devam etmesi halinde 4350 dolar direncinin kırılımını tekrardan deneyebilir. Bu direncin kırılımı halinde 4640 direnci ve 4950-5020 bölgesindeki direnç test edilebilir. Düşüşlerin devam etmesi halinde ise 3960 dolar desteğinin kırılımı ile 3620 dolar seviyelerinde Temmuz ayından itibaren takip ettiğimiz ve EIP-1559 güncellemesi sonrası başlayan yükselen trend desteği test edilebilir.

Polkadot (DOT)

Parachain müzayedelerinin devam ettiği bu süreçte 39-44 dolar aralığında uzun süredir yatay hareketler ile fiyatlanan DOT, bir akümülasyon görüntüsü çizerken, bu sürecin sonu piyasa genelinde gerçekleşen negatif fiyatlanmanın etkisi ile aşağı yönlü oldu. 32-34 dolar bandındaki majör destek bölgesine kadar yaşanan düşüş ile %10 civarında bir değer kaybı gerçekleştirdi.

Polkadot (DOT)
Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 26 Kasım 2021

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 34.80 seviyelerinden fiyatlanırken, majör destek bölgesi üzerinden gelen alımlar ile yeni bir düzeltme süreci sinyalleri veriyor. 32 dolar desteğinin kırılımı halinde 26.80 seviyelerindeki desteğe kadar düşüşler devam edebilir. Yukarı yönlü ivmenin kazanılması halinde ise 39 ve 44 dolar dirençleri sırası ile takip edilebilir.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Floki Inu, Yeni Pazarlara Açılırken İki Futbol Takımıyla Ortak Oldu

DeFi ve NFT

Yaklaşan En İyi 7 DeFi ve NFT Projesi | 26 Kasım 2021