in , , ,

Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) Teknik Analizleri – 19.10.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ethereum (ETH)

Yaklaşık bir aylık süreçte yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam eden Ethereum (ETH), bu süreç içerisince 1220 ile 1420 dolar arasında hareket etti. Genel olarak bakıldığı zaman volatil bir görüntü sergilese de, bu kadar uzun soluklu ve yatay bir görünümü pek alışılagelmiş değil.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 1299 dolar seviyelerinden fiyatlanan Ethereum (ETH), 1322-1343 dolar bölgesinde bulunan ara destekten dönüş gerçekleştirdi. Bu dönüşün aşağı yönlü olması ile birlikte oluşan ikili tepe yapısı dikkat çekiyor.

Bu ikili tepe yapısının destek seviyesi olarak 1250 dolar seviyeleri kullanılabilir. Ethereum (ETH) bu destek seviyesini kırması halinde ise 1220 dolar seviyelerini tekrardan test etmek isteyebilir. Ancak 1220 dolar desteği bir çok defa test edildiği için yeterli alıcıları bulamama olasılığı da göz önünde bulundurulmalı.

Yukarı yönlü hareketlerin başlaması için Ethereum (ETH)’da öncelikle 1322-1343 ara direnç bölgesinin kırılımını izlemek daha sağlıklı olabilir. Yeni bir ralli olasılığı için 1405-1452 dolar bölgesindeki majör direncin kırılımı ve başarılı bir retest gerekebilir.

Avalanche (AVAX)

Eski performansından çok uzakta bir görüntü çizen Avalanche (AVAX), bir süredir 16 dolar seviyelerini geçmekte zorlanıyor. 16.29 dolar seviyelerindeki direnci ikinci defa test ettikten sonra tekrardan bu direnç üzerinden reddedildi. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 15.48 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Oluşturduğu düşen kanal içerisinde hareket etmeye devam eden Avalanche (AVAX), kanal orta desteğine yakın bir seviyede hareket ediyor. 14.89 dolar seviyelerindeki desteği test ederek kanal içerisinden çıkmak için yeni bir atılım geçekleştirebilir.

16.29 direncinin kırılımı ile düşen kanal içerisinden çıkmayı başarabilecek olan Avalanche (AVAX), bu olasılığın gerçekleşmesi halinde 17.81-18.28 dolar bölgesindeki majör direnci test edebilir. Ancak 14.89 desteğinin de kırılması halinde 14.42 dolar seviyelerine kadar düşüşlerini sürdürebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ledger ile Öğren: Üstad Splinter ve Kripto Kirpi ile Bilgi Kampı

Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) Teknik Analizleri | 20.10.2022