in ,

Ethereum (ETH) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum (ETH), Kasım 2021’deki ATH seviyesi 4868 $’dan Haziran 2022’de %81.60 düşüş ile 881$’a kadar düşüş yaşadı. Bu yazı yazıldığı sırada ise 1674 $’dan işlem görüyor. Piyasanın bu koşulları altında ETH uzun vadeli iyi bir yatırım mı?

Ethereum (ETH), kripto para piyasasının en büyük ikinci blockchain projesidir. Ethereum’u uzun vadeli satın almak ve yatırım yapmak için birkaç neden bulunmaktadır. Bunları sırayla inceleyelim.

Ethereum (ETH)’a Neden Yatırım Yapmalıyız?

Ethereum’a yatırım yapmanın en büyük nedenlerinden biri, algoritmasının, onu iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) dönüştürecek bir yükseltmesi olan Ethereum 2.0’dır. Geçiş başarılı olursa, Ethereum’un fiyatını büyük ölçüde artırabilir. Ancak bu, Ethereum’a yatırım yapmanın uzun vadede mantıklı olmasının nedenlerinden sadece biri.

Ethereum (ETH)

Aynı zamanda, Merge’İn bir sonucu olarak bir hisse kanıtı mekanizmasına geçiş, ETH’yi deflasyonist bir varlığa dönüştürecek ve olası bir enflasyonist riskten korunma olarak görülmesini daha da artıracaktır. Ayrıca, staking’in çalışma şekli nedeniyle, artan miktarda token “kilitlenecek” ve trade için kullanılamayacak. Bu, doğal olarak sadece arz ve talep ilkesine dayalı olarak ETH fiyatını artıracaktır.

Ethereum blockchain’in kullanımı giderek artıyor. Teknoloji, çevrimiçi ödemeleri, kredi dağıtımını ve emtia ticaretini kolaylaştırabilir.

ETH, kullanıcıların aracı olmadan işlem yapmasına olanak tanıyan merkeziyetsiz uygulamaları (dApp) tanıyan akıllı sözleşmeleri ortaya çıkardı. Akıllı sözleşmelerin yaratılması sayesinde,  bilgisayar programlamasında ve bir bütün olarak dijitale geçişte devrim yaratabilir.

Ethereum sanat eserlerinin, patentlerin, ipoteklerin, kişiden kişiye işlemlerin ve hatta oylamanın tokenleştirilmesine izin verir.

Dünya Ekonomik Forumu tarafından sağlanan verilere göre, 2025 yılına kadar küresel Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın %10’una kadarı blockchain teknolojisi ile karşılanacak.

Ethereum, gelişmiş ara bağlantı sağlayarak yalnızca bireyleri değil, dünya çapındaki işletmeleri de destekleyebilir. Bu teknoloji, blockchain tabanlı sağlık kayıtları, sürdürülebilir enerji paylaşımı vb. gibi yenilikleri teşvik edebilir. Dünya çapında birçok şirket Ethereum blockchain’i üzerine projeler inşa ediyor. Basit kullanımı, esnekliği ve ölçeklenebilirliği nedeni ile ETH, büyük kurumlar için tercih edilen bir blockchain’dir.

Ethereum (ETH)

ETH merkezi olmadığı için, insanların sansürü hedeflemesine ve toplumları bilgilendirmek için sansürsüz dApp’leri çalıştırmasına yardımcı olabileceğine inanılıyor.

Bitcoin’den farklı olarak Ethereum’un arzının bir sınırı yoktur. Bu yazı yazıldığı sırada 121 milyon ETH var ve bu sayı artmaya devam ediyor.

Sonuç olarak, Ethereum (ETH) sadece bir kripto para birimi değildir. Akıllı sözleşmeler, token’lar, dApp’ler için yenilikçi bir blockchain projesidir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Vitalik, Ethereum

“Facebook’un Metaverse \u00c7al\u0131\u015fmalar\u0131 Ba\u015far\u0131s\u0131z Olacak”

Bitcoin Bulunan Cüzdan Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!