in , , ,

Ethereum (ETH), Terra (LUNA), Polygon (MATIC) Teknik Analizleri | 22.02.2022

Bugün için hazırladığım Ethereum (ETH), Terra (LUNA) ve Polygon (MATIC) analizlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ethereum (ETH)

Piyasa genelinde yaşanan sert düşüşlerin etkisi ile 2500 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ethereum (ETH) şubat ayının başlarında gördüğümüz seviyelere geri dönüş yaptı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 2600 dolar eviyelerinden fiyatlanırken 2500-2745 dolar bölgesindeki majör destekten bir dönüş yakalama çabası içerisinde.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 22.02.2022

Son iki haftalık süreçte oluşturduğu düşüş trendi içerisinde hareket ederken, bu trend direncinin kırılması halinde 2990 dolar seviyelerine kadar yükselişleri sürdürebilir. 2990 dolar direninin kırılması halinde ise 3170 dolar direncinin kırılımı ile sert bir yükseliş hareketi beklenebilir. Bu olası yükseliş trendinin en önemli durağı olarak 3410-3510 dolar bölgesindeki majör direnç takip edilebilir.

Diğer taraftan, düşen trend direncinden reddedilmesi halinde Ethereum (ETH), 2150 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendini sürdürebilir.

Terra (LUNA)

Zirve noktası olan 103.60 dolar seviyelerinden başlattığı düşüş trendini sürdüren Terra (LUNA), bu süreç içerisinde hakkında çıkan olumsuz haberlerin de etkisi ile sert düşüşler yaşadı. 45 dolar seviyelerindeki desteğe kadar gerilerken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 53 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Terra (LUNA)
Terra (LUNA) Teknik Analizi | 22.02.2022

Oluşturduğu üçgen yapısı içerisinden çıkma çabaları gösterirken bu yapının yukarı yönlü kırılması halinde 62.50-66.10 bölgesindeki majör direnci test etmek isteyebilir. EMA50 göstergesinin de bu majör bölgeye oldukça yakın hareket ediyor olması dikkat edilmesi gereken bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Üçgen yapısının aşağı yönlü kırılımı halinde ise 45 dolar desteğini tekrardan test etmek isteyebilir.

Polygon (MATIC)

1.300 desteğinden topladığı güç ile tekrardan yukarı yönlü ivme kazanan Polygon (MATIC) 1.950-2.000 bölgesindeki majör dirençten reddedilmişti. Bu reddedilme ile birlikte genel piyasa koşullarında da yaşanan düşüşlerin etkisi ile 1.480-1.530 bölgesini tekrardan test etti.

Polygon (MATIC)
Polygon (MATIC) Teknik Analizi | 22.02.2022

Bu destek bölgesi üzerine tekrardan çıkma fırsatı arayan MATIC, 1.530 üzerinde bir fiyatlanma yaşaması halinde öncelikle 1.795, sonrasında 1.950-2.000 dirençlerini tekrardan ziyaret etmek isteyebilir. 2.000 kırılımı halinde 2.170 dolar seviyelerinde bir ara direnç görünüyor. 1.480-1.530 bölgesinden reddedilmesi halinde ise sırası ile 1.300 ve 1.185 seviyelerinde destekler bulunuyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin (BTC) Düşüşleri Bitti mi? Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Oasis Network (ROSE) Teknik Analizleri | 23.02.2022