içinde ,

Ethereum (ETH) Staking Artıyor! Ethereum Merge Sonrası ETH Ne Olacak?

Stake edilen Etherem (ETH) fiyatı, şimdiye kadarki en yüksek seviyelerine ulaştı. Ancak bazı gözlemciler Merge sonrası büyük bir satıştan endişe duyuyorlar.

Glassnode’a göre Beacon Chain akıllı sözleşmesinde stake edilen ETH miktarı 12.76 milyona ulaştı. 398.000 benzersiz doğrulayıcının stake ettiğini ve ek olarak 19.800 stake ettiğini ve Mayıs ayında çevrimiçi olduğunu bildirdi.

Ethereum Merge

Merakla beklenen Ethereum Merge, Ağustos ayında gerçekleşecek. Ancak bazı kripto para yatırımcılarını merge endişelendiriyor. Ethereum Merge ile, Proof-of-Work sona erecek ve ağın enerji tüketimi %99’dan fazla azaltılarak Proof-of-Stake’ye geçiş yapılacak.

Kripto topluluğundaki birçok kişi, Merge gerçekleştikten sonra tüm bu stake edilen ETH’nin borsalarda satılacağını düşünüyor. Bunun birkaç nedenden dolayı gerçekleşmesi olası değildir. İlk olarak, ağın güvenliğini sağlamak ve konsensüsü garanti etmek gerektiğinden, Merge gerçekleştiğinde stake edilen varlıklar hemen serbest bırakılmayacaktır. İkinci olarak, ETH parçalar halinde piyasaya sürülecek. Hepsi bir kerede piyasaya sürülmeyecek. Bu nedenle piyasalara satış baskısı oluşturmayacaktır.

Fiyat açısından bakıldığında, ayı piyasası koşullarında temeller genellikle hesaba katılmaz. Bu nedenle Merge gerçekleştiğinde ETH fiyatlarının artması pek olası değildir. Bazı endüstri uzmanları, Merge’nin Ethereum fiyatları için yukarı yönlü olacağı görüşünde, ancak bunu sadece zaman gösterecek.

Ethereum (ETH) bu yazı yazıldığı sırada 1,793 dolardan işlem görmektedir. Bu ATH’ından %60’tan fazla düştüğünü ifade etmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Arthur Hayes: Dip Seviyelerine Yaklaştık

The Red Village 6,5 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Duyurdu