in , ,

Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 25 Ekim 2021

Temel Analiz

Ethereum (ETH)

27 Ekim tarihinde Altair güncellemesi ile karşımıza çıkacak olan Ethereum, 4375 dolar seviyesinde yeni bir zirve belirledikten sonra yatay bir görünüm sergilemeye başladı. Yükselen trend desteğini sık sık test etmesine rağmen henüz bu trendi bozmuş görünmüyor.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 4100 dolar seviyelerinden fiyatlanırken 4120 direncinin kırılımı için çabalıyor. Bu direnç seviyesi üzerinde tutunmayı başarması halinde 4350 seviyelerindeki dirence kadar yükselen trend içerisindeki hareketlerini devam ettirebilir. 4350 direncinin kırılımı halinde ise 4700 dolar seviyelerinde yeni bir zirve oluşturabilir. 4120 direncinin altında kalması halinde ise yükselen trend yapısı tehlikeye girebilir. Bu trend desteğinin altında gerçekleşecek kapanışlar halinde 3800 seviyelerindeki desteğe kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Solana (SOL)

216 dolar seviyesindeki zirvesinden sonra uzun süre düşüş trendi içerisinde hareket eden Solana, bu trend içerisinden çıktıktan sonra ise hızlı bir şekilde tekrardan aynı seviyelere yükseldi. Zirveye çok yakın bir seviyeden geri dönüş yaşayarak 206 dolar desteğinin testini gerçekleştirdi.

206 dolar desteğinin kırılımı halinde bir ikili tepe formasyonu oluşma olasılığı görünüyor. Bu ikili tepe formasyonunun çalışması halinde sırası ile 195 ve 178 dolar destekleri ziyaret edilebilir. 216 dolar zirvesinin kırılımı halinde ise 220-230 dolar bölgesinde yeni bir direnç oluşturabilir.

Dogecoin (DOGE)

Elon Musk tarafından dün atılan bir tweet ile sadece “Bitcoin, Ethereum ve Doge” yatırımları yaptığını açıklaması sonrası hızlı bir şekilde yükselişe geçen DOGE 0.2770 direncine kadar %10 civarında bir yükseliş gerçekleştirdi.

0.23-0.25 majör direnç bölgesinin kırılımının da gerçekleştiği bu yükseliş sonrası geri çekilmeler yaşayan DOGE Coin, 0.2770 direncini kırması halinde 0.3200 seviyelerindeki dirence kadar yükselişini sürdürebilir. 0.23-0.25 bölgesinin altında gerçekleşecek kapanışlar halinde ise 0.2000 desteğine kadar geri çekilmeler devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Schrödinger’in Bitcoin’i

kriptopara, Bitcoin

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 25 Ekim 2021