in , , ,

Ethereum (ETH) Rallisine Start mı Verildi?

Ethereum

Hafta sonunda yaşanan sert düşüşün ardından Ethereum (ETH) fiyatı, %10’un üzerinde artış kaydetti. Dijital varlık, yazı kaleme alındığı sırada $1.595 seviyesinden fiyatlanırken toplam piyasa değeri ise 190 milyar doların üzerinde. 

Ethereum (ETH), Ağustos ayındaki $2.000’lık zirvesinden bu yana yaklaşık %25 değer kaybetmiş durumda. 15 Eylül tarihinde gerçekleşmesi beklenen Merge öncesinde Ethereum (ETH) tarafında sert fiyat dalgalanmaları yaşanıyor. Sert düşüşler, FED ve long pozisyonların tasfiye edilmesiyle bağlantılı gözüküyor. Buna karşılık sert düşüşlerin ardından gözlemlenen yükseliş denemelerini de Merge kaynaklı iyimser beklentilere bağlamak mantıklı olabilir.

Kaynak: Coinglass

Geçen hafta FED Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole’de enflasyonu kontrol etmek için güçlü niceliksel sıkılaştırma önlemlerini ima etmesi ile birlikte kripto piyasaları ağır satış baskısı altına girdi. Haliyle bu gelişmeden Ethereum’da (ETH) nasibini aldı.

Twitter’daki 600.000’i aşkın takipçisiyle popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, “İlk Ethereum network fork 6 Eylül tarihinde gerçekleşecek. Bu da Merge şansını artıracak. İşler plananlandığı gibi giderse Ethereum bir kez daha güç gösterebilir ve $2.200 seviyesine kadar yükselebilir.” yorumunda bulundu.

Yazı kaleme alındığı sırada Ethereum (ETH) $1.595 seviyesinden fiyatlanıyor. İlk destekler $1.570 – $1.550 bandı ve $1.515 (100 günlük hareketli ortalama) seviyelerinde bulunuyor. 100 günlük hareketli ortalamasının altında kalıcılık göstermesi durumunda satış baskısı yeniden artabilir. Bir sonraki destekler ise $1.500 – $1.490 aralığında bulunuyor.

Buna karşılık ilk direnç ise $1.615 seviyesi olarak gözüküyor. Bu noktanın 50 günlük hareketli ortalama olduğunu belirtmekte fayda var. Bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlandığı takdirde çıkış hareketi güç kazanabilir. Grafikte de görüleceği üzere alçalan kama (turuncu) formasyonu işlev kazanabilir. Bir sonraki dirençler ise $1.650 ve $1.700 noktalarında bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Yakında Piyasaya Çıkacak Yeni Blockchain Ağları

FED, 2023 için “FedNow” Hızlı Ödeme Sistemini Açıkladı!