in , , ,

Ethereum (ETH) Piyasadan Pozitif Ayrışıp Bağımsız Bir Ralli mi Başlatacak?

Ethereum (ETH), piyasadaki birçok altcoin ile birlikte fiyat açısından 2021 yılına mükemmel sonuçlar ile başladı. ETH, bir ay önce arzulanan 2.000 dolarlık fiyat aralığına dokundu, ancak bu seviyeyi sürdüremediği için geri çekilmesi hızlı oldu.

Fiyat artışları sık görülse de, Ethereum dahil altcoinlerin Bitcoin’in fiyat hareketiyle ne kadar ilişkili olduğunun kanıtı oldular. Bununla birlikte, ETH dünyanın önde gelen altcoin’i ve ikinci en büyük kripto para birimi olarak konumu göz önüne alındığında, ETH 2.000 dolar seviyesini bir kez daha geri almaya hazır mı? İlginç bir şekilde, ETH için yükseliş işaretleri mevcut. Geçmiş emsaller, en yüksek zincir üzerindeki verinin bile değişebileceğini ve Bitcoin ile olan korelasyonu sayesinde pek bir şey ifade etmediğini göstermiştir. Bitcoin’in boğa rallisi, Ethereum gibi coinler üzerinde olumlu bir etkiye sahipti ve boğa koşusunun orta yol işaretinin etrafında olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu fiyat beklentileri ETH’yi tam olarak nerede bırakıyor?

CryptoQuant tarafından sağlanan piyasa verilerine bir göz atıldığında, döviz rezervlerinde ETH’nin Temmuz 2020’den itibaren nasıl düştüğünü bizlere gösteriyor. Bu, döviz rezervlerinin dramatik bir şekilde düşmesiyle birlikte boğa koşusu ihtimalleri yükseliyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle, döviz cüzdanlarındaki Ethereum son 2 yılın en düşük seviyesini gördü ve çoğu trader’ın varlığın uzun vadeli beklentilerine nasıl yeterince güvendiğinin altını çizdi. Bu bulgu, ETH’ye yönelik hodler hissini daha da güçlendirerek onu ani satışlara karşı biraz daha güçlü hale getiriyor.

Ek olarak, Ethereum ayrıca platformunda düzenli bir gelişme gördü. Fiyat artışlarından geliştirici faaliyeti her zaman sorumlu olmasa da, ağında sağlıklı bir gelişmenin devam etmesi, yatırımcıları ve trader’ları için her zaman cesaret verici bir işarettir ve yatırımcıların altcoin’e olan güvenini kanıtlar. Bu bağlamda Santiment tarafından sağlanan veriler bunu vurguladı ve aynı zamanda ETH’nin artan geliştirici etkinliği gören tek altcoin olmadığına da işaret etti.

Ayrıca, ETH 2.0’da stake edilen ETH’de de bir miktar artış gözlemlendi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle, yaklaşık 3,5 Milyon ETH hissesi vardı ve bu, soğuk depoda kalan önemli miktarda ETH ile birleştiğinde, ETH için somutlaşan güçlü bir yükseliş trendi için sağlam bir durum oluşturuyor. Üstelik bu sefer ETH, Bitcoin’in yardımı olmadan alım satım fiyatının değer kazanmasını görmek için gereken her şeye sahip olabileceği bile tartışılabilir. Bununla birlikte, Bitcoin ile yüksek korelasyon sınırlayıcı bir faktör olmaya devam ediyor ve beklendiği gibi son üç aydır tırmanış oldu. Aslında CoinMetrics’in grafiğine göre, BTC-ETH korelasyonu ayın başında 3 ayın en yüksek seviyesini gördü. Geçmişteki emsaller, ETH’nin çoğu durumda BTC ile nasıl senkronize hareket ettiğini gösterirken, yatırımcıların ETH’nin sahipleri ve hareketli ağı sayesinde önümüzdeki birkaç ay içinde bağımsız yükselişlere inanmak için birden fazla nedeni mevcut.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin Ethereum, Ripple

Bitcoin, Ethereum Ve Ripple Fiyat Analizi

TosDis

Servis Olarak DeFi: TosDis