içinde , , ,

Ethereum (ETH), Merge’den Önce Ne Kadar Yükselebilir?

Ethereum (ETH) Merge’e adım adım yaklaşıyoruz. Kripto piyasasında ivme kaybı yaşansa da ETH bu duruma direnmeye çalışıyor. Bunda Merge kaynaklı beklentilerin etkisi söz konusu. 

Kısaca özetlemek gerekirse Ethereum bu yaz Bitcoin’e kıyasla %150 daha iyi performans gösterdi. Haziran diplerinden bu yana, zirvelerine göre kıyaslandığında, Bitcoin %42, buna karşılık Ethereum ise %126 arttı. Ünlü analist Michaël van de Poppe’ye göre Ethereum tüm piyasayı taşıyor.

Bununla birlikte Ethereum’un son zirvesinden %20 düştüğünü ve yazı kaleme alındığı sırada $1.590 seviyesinden fiyatlandığını belirtmekte fayda var. Başka bir ifadeyle küresel makro faktörler, Merge’i çevreleyen iyimserliği gölgede bırakıyor olabilir.

Hangi Faktörler Etkili Olabilir?

Bugün FED’in Eylül ayı faiz kararını etkileyecek verilerden biri olan ABD Ağustos ayı istihdam verileri saat 15.30’da açıklanacak. Verilerin güçlü gelmesi (beklentilerin üstünde ve önceki veriye yakın bir seviye) durumunda, haliyle Ethereum (ETH) da olumsuz etkilenebilir. Buna karşılık beklentilerin altında gelen bir veri ise kripto piyasasına nefes aldıracaktır. (Beklenti: 300 bin kişi)

Diğer taraftan Bloomberg’in yaptığı son analizlerden birinde ise Ethereum’un (ETH) yeniden $1.000 seviyesini test edebileceği belirtildi. Bloomberg makalesindeki, “Momentum ve fiyat trendlerine ilişkin teknik göstergeler, ETH’nin Ağustos ortasındaki zirvesinden başlayan düşüşünün devam edeceğini gösteriyor.” açıklaması dikkat çekti.

Yazı kaleme alındığı sırada Ethereum (ETH) $1.590 seviyesinden fiyatlanıyor. Bir önceki analizimde belirtmiş olduğum üzere alçalan kama formasyonunun üzerinde kalıcılık sağlaması Ethereum için olumlu bir gelişme olacaktı. An itibarıyla yön tayininin devam ettiğini belirtmekte fayda var.

ETH/USD 4 saatlik grafik

İlk destekler $1.570 ve $1.550 bandında bulunuyor. Bu seviyenin altına sarkması durumunda bir sonraki destek ise $1.520 olarak gözüküyor. Buna karşılık ilk direnç seviyesi ise $1.620 noktasında bulunuyor. Bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanması durumda bir sonraki dirençler ise $1.670 ve $1.725 seviyelerinde.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Specular Testnet’ine Nasıl Katılınır?

Mt. Gox Geri Ödemelerindeki Son Gelişmeler