in , , , ,

Ethereum (ETH) Güncel Teknik Analizi | 01.11.2022

Geçtiğimiz hafta %16 üzerinde bir artışla dikkatleri tekrardan üzerine çeken Ethereum (ETH), Merge sonrası başlayan düşüşlerine ara vermiş görünüyor.

Geçtiğimiz ay gerçekleşen Merge güncellemesi ile birlikte sert düşüşler yaşayan Ethereum (ETH) uzun bir süreden sonra yönünü yukarı çevirerek yatırımcılara biraz olsun nefes aldırdı. 1360 dolar seviyelerinde gerçekleştirdiği haftalık açılışını 1590 dolar seviyelerinde tamamlayarak yaklaşık iki aylık süreçte en yüksek değerine ulaştı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 1600 dolar seviyelerinden fiyatlanan Ethereum (ETH), 1653 dolar seviyelerindeki ara direnç noktasına takıldı. Bu ara direnç seviyesinden gerçekleşen geri çekilmeler çok küçük yüzdeler halinde gerçekleşse de FED toplantısı öncesinde tedbirli olmak konusunda bir uyarı niteliği taşıyabilir.

Geri çekilmelerin devam etmesi halinde 1405-1452 dolar bölgesinde bulunan desteği test etmek isteyebilir. Bu bölgenin de kırılması halinde ise 1220 dolar seviyelerine kadar düşüşler izleyebiliriz. FED sonrası yaşanacak olası bir düşüş ile 1405-1452 dolar bölgesinden güç toplayarak yükseliş trendini de devam ettirmek isteyecek olan Ethereum (ETH) için takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleri 1653 dolar ve 1720-1789 dolar bölgesindeki dirençler olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ethereum

Ethereum (ETH) Deflasyonist mi?

Bear, bitcoin

Haftalık Glassnode Verileri Bitcoin için Ne Diyor?