in , ,

Ethereum (ETH) Fiyatındaki Hareketlilik Ne Yönde Olacak?

Ethereum (ETH) mayıs 2018 yılından sonra oluşturduğu direnci kırdıktan sonra yoluna soluksuz devam etti. 722.xx-741.xx bandının kırılması zaten bütün gözleri bu direnç üzerine çekti ve kırılım ile Ethereum büyük bir yatırımcı kitlesinin harekete geçmesine sebep oldu. 

ABD’nin Yeni Hazine Bakanı Yeller’in kripto paralar üzerine yaptığı olumsuz açıklamalara kâr satışları da eklenince bir miktar geri çekilme yaşandı. Bununla birlikte analizlerimize göre yukarı yönde Fibonacci 1.272 seviyesini görmesini düşündüğümüz ETH, 0.886 seviyesinde bir destek oluşturmuş durumda. 146x.00 bölgesinin kırılması ise 161x.00 seviyelerinde bir fiyatlanma ile sonuçlanabilir. Bitcoin’in yeni yeni zirveler yaptığı bu periyotta eski günlerini aratan bir fiyatlanma gerçekleştiren ETH için de yeni zirveler gelmesi genel bir piyasa görüşü olarak benimsenmiş durumda.

Ethereum

Olası düşüşler halinde 118x-113x bandı şu an için destek olarak görünüyor. 20 günlük hareketli ortalamanın test edilmesi halinde yine destek bölgesinin bu seviyelerde bulunması olasılığını güçlendiriyor. BTC’nin 33.6xx üzerinde tutunması da genel piyasa görüşü olarak pozitif fiyatlanmasının devam edeceği yönünde oluşuyor. Ons altın fiyatları ile benzer dalgalanmalarda bulunan BTC’nin de Yellen’in açıklamalarının bu açıdan bakıldığında uzun soluklu bir düşüş hareketi olup olmayacağına dair bir gösterge olabilir. Bitcoin’in şu saatlerde Fibonacci 0.618 seviyesinden aldığı pozitif tepki de gün içerisinde takip edilmesi gereken noktalardan biri olabilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kriptopara

Binance’in CEO’su Ethereum Fiyatı İçin Yeni ATH’yi Duyurdu

Trust Wallet

Trust Wallet’a Token Nasıl Eklenir?