in , ,

Ethereum (ETH) Fiyatı Nereye Gidiyor?

Avrupa ve ABD piyasalarının tatil nedeniyle kapalı olması, piyasaların sakin bir sabah seansı geçirmesine sebep oldu. Dış piyasa güçlerinin ve kripto haberlerinin eksikliği, bu sabah BTC ve ETH’yi dar aralıklarda bıraktı. 

Yazım sırasında ETH, %0,13 artışla 1.220 dolara yükseldi. Sabahın erken saatlerinde varlık 1.224 dolar seviyesine yükselmeden önce 1.203 dolar seviyelerini test etti. 

Ethereum fiyatı, ilk ana direnç seviyesi olan 1.230 dolar ve geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 1.239 doları hedeflemek için 1.212 dolar seviyesinden kaçınması gerekiyor. 1.230 dolara yaşanacak geri dönüş, akşam saatlerinde bir yükseliş seansına işaret edebilir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, boğalar ikinci ana direnç seviyesi olan 1.243 dolar ve 1.250 dolar seviyelerine koşabilir. Varlığın üçüncü ana direnç seviyesi ise 1.274 dolar bölgesinde yer alıyor. 

1.212 dolar seviyesinden yaşanacak bir düşüş, ilk büyük destek seviyesi olan 1.199 doları devreye sokacaktır. Bununla birlikte, olaya dayalı bir satış durumunda ETH, 1.190 doların altından ve ikinci destek seviyesi olan 1.181 dolardan kaçınmalıdır. Lider altcoin’in üçüncü ana destek seviyesinin ise 1.150 dolar bölgesinde yer aldığını belirtelim. 

Ethereum, şu anda 1.226 dolarda yer alan 100 günlük EMA’nın altında kaldı. 1.226 dolar ve 1.230 dolardan bir hareket, ikinci ana direnç seviyesi olan 1.243 dolara yaşanacak bir koşuyu destekler. Bununla birlikte 50 günlük EMA’dan yani 1.218 dolardan yaşanacak bir düşüş ilk büyük destek seviyesi olan 1.199 doları devreye sokacaktır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

KuCoin, 23 Altcoin’i Delist Ediyor!

Delist Nedir? Kripto Paralar Neden Delist Edilir?