in , ,

Ethereum (ETH) Fiyatı Düzeltmeye Devam Edecek mi?

Yazım sırasında Ethereum (ETH) %4,94 düşüşle 1.544 dolar seviyesinde fiyatlanıyordu. Güne dalgalı bir başlangıç yapan ETH, sabah saatlerinde 1.559 dolara yükselmeden önce 1.514 dolara kadar geri çekilme yaşadı. 

Ethereum’un birinci direnç seviyesi olan 1.622 doları ve salı gününün en yüksek seviyesi olan 1.642 doları hedeflemesi için 1.576 seviyesini geçmesi gerekiyor. 1.620 dolara dönüş, yukarı doğru bir kırılma seansına işaret eder. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, boğalar ikinci direnç seviyesi olan 1.689 dolar ve 1.700 doları test edebilir. Varlığın üçüncü direnç seviyesi ise 1.802 dolar bölgesinde yer alıyor. 

1.576 dolar seviyesine çıkılamaması durumunda, fiyat ilk destek seviyesini 1.509 dolarda bırakacaktır. Olası bir satış baskısı durumunda Ethereum fiyatının ikinci destek seviyesi olan 1.463 dolar bölgesinden kaçınması gerekiyor. Üçüncü destek seviyesi ise 1.350 dolar civarında yer alıyor. 

50 günlük EMA’da (1.583) bir hareket, 1.622 dolardan 1.700 dolara bir kırılmayı destekleyecektir. Bununla birlikte 100 günlük EMA (1.516) ve 1.509 boyunca yaşanacak bir düşüş, ayıların 1.463 dolara koşmasına neden olur. 50 günlük EMA’da yaşanacak bir hareket, yükseliş seansına işaret eder. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Üstad Splinter: “2023 Kripto Yılında Bizi Neler Bekliyor?”

Bitcoin

Glassnode Verileri Bitcoin için Ne Yorum Yapıyor?