in , ,

Ethereum (ETH) Fiyatı Düşmeye Devam Edecek mi?

Ethereum (ETH), bu yazının yazıldığı sırada %1,17 düşüle 1.849 dolar seviyesine kadar geriledi. Güne karışık bir başlangıç yapan Ethereum fiyatı, 1.824 dolara kadar düşmeden önce 1.887 dolara kadar yükselmişti. 

Ethereum’un 1.918 dolardaki birinci direnç seviyesini ve pazar gününün en yüksek seviyesi olan 1.940 doları hedeflemek için 1.803 dolar pivotunu geçmesi gerekir. 1.900 dolara yaşanacak bir geri dönüş bir kırılma seansına işaret edecektir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, boğalar muhtemelen ikinci direnç seviyesini 1.966 dolarda test edecektir. Ethereum fiyatının üçüncü direnç seviyesi ise 2.039 dolar seviyesinde yer alıyor. 

Pivot üzerinden hareket edilememesi halinde birinci destek seviyesi 1.845 dolarda oyunda kalabilir. Ancak başka bir kripto piyasası satışını engellemek için ETH’nin 1.800 doların altına düşmemesi gerekiyor. İkinci destek seviyesi 1.820 dolar da aşağı yönü sınırlamalıdır. Varlığın üçüncü destek seviyesi ise 1.747 dolar bölgesinde yer alıyor. 

200 günlük (1.882) ve 50 günlük (1.895) EMA’ların kırılması, 100 günlük EMA (1.906) ve (1.918) üzerinden 2.000 dolara doğru bir hareketi destekleyecektir. Bununla birlikte, 200 günlük EMA (1.882) üzerinden hareket edememek 1.845 doları görünür kılabilir. 50 günlük EMA üzerinden bir hareket yükseliş sinyali gönderir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Mayıs Ayında Beklenen Önemli Gelişmeler

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri