içinde ,

Ethereum (ETH) Fiyatı 1900 Doları Aştı! Sırada Ne Var?

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatte %7 yükselerek 1900 doların üzerine çıktı. En popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 30 Mayıs Pazartesi günü yaşadığı son kayıplardan sonra güçlü bir toparlanma kaydetti.

Ethereum, geçen hafta 14 ayın en düşük seviyesine düşmesinden bu yana ilk kez %7 artışla 1.900 doların üzerinde işlem gördü. Geçen hafta yaşanan çöküşün büyük bir kısmı, ETH Beacon Chain’deki bir hatanın, Proof-of-Stake’ye tam geçişin kararlılığı konusundaki endişeleri arttırmasının ardından yaşanmıştı.

 

Bununla birlikte 30 Mayıs Pazartesi günü elde edilen yeni veriler, geçen haftaki şüphelere rağmen, ETH’ye olan stake etme ve DeFi ilgisinin dirençli kaldığını gösteriyor. Bu durum, aynı zamanda ETH’nin fiyat hareketini de etkiliyor ve trader’lar PoS-ETH 2.0’a geçişin Terra çöküşünden sonra DeFi’yi destekleyebileceğini umuyor.

Ethereum (ETH), bu yazının hazırlandığı saatlerde son 24 saatteki %6.96’lık artışla 1902.64 $’dan işlem görüyor.

ETH Staking, Birleşme (Ethereum Merge) Öncesinde Büyüyor

On-chain veriler, 30 Mayıs Pazartesi günü itibarıyla ETH 2.0’a yatırım yapan adres sayısının 12.7 milyona ulaştığını ve şu anda ETH’nin toplam arzının yaklaşık %10.7’sinin ETH 2.0’da olduğunu gösteriyor.

Geçen hafta yaşanan son aksaklığa rağmen, yatırımcıların birleşme konusunda hala büyük beklenti içerisinde olduğunu gösteriyor. Ethereum Testnet birleşmesinin enerji ve bilgi işlem gereksinimlerini azaltarak blockchain’i trader’lar için önemli ölçüde daha erişilebilir hale getirmesi bekleniyor.

Vitalik Buterin, geçen hafta yaptığı açıklamada birleşmenin Ağustos 2022’ye kadar gerçekleşebileceğini söylemişti. PoS’a geçiş, ETH token’ının bir borçlanma aracına benzer şekilde çalışmasını sağlayabildiği için token’a olan kurumsal ilgiyi arttırabilir.

Ethereum Merge, DeFi’yi Kurtarabilir mi?

Ethereum’dan sonra ikinci en büyük DeFi blockchain’i olan Terrace, çöküşünden bu yana DeFi’ye olan ilgiyi ciddi şekilde etkiledi. Terrace’deki çöküş, DeFi’den yaklaşık 80 milyar doları sildi ve yatırımcıların DeFi ilgisi azalmaya devam etti.

Ethereum

Bununla birlikte; analistler, ETH birleşmesini kripto para sektörüne çok daha fazla ilgi çekebileceğini göz önüne alarak bunu DeFi için potansiyel bir destek olarak görüyorlar. Ethereum Merge, analistler tarafından DeFi’deki kripto kışını bitirmek için olumlu bir katalizör olarak değerlendiriliyor.

Ethereum İşlem Ücretleri 10 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü

Ortalama Ethereum ağ ücreti, 29 Mayıs Pazar günü öğleden sonra işlem başına 2.96 $’a düştükten sonra on ay içinde kaydedilen en düşük değere düştü. Ethereum transfer ücretleri en son geçen yıl 11 Temmuz 2021’de 3 doların altına düşmüştü. 29 Mayıs Pazar günü devam ederken de ortalama işlem ücreti biraz daha yüksek bir artışla 0.002 ETH’ye yani transfer başına 3.56 $’a yükseldi.

8 Mart 2022’de işlem ücreti, transfer başına 0,0014 ETH’ydi (3,73 $) bugün ise 0,00086 ETH (1,56 $).

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Paraguay, Kripto Regülasyonları Tasarısını Onayladı

Binance

Binance, Terra 2.0’ı (LUNA) Innovation Zone’da Listeleyecek