içinde , ,

Ethereum (ETH), Fantom (FTM) ve Chainlink (LINK) Teknik Analizleri I 31.01.2022

kripto

Lider altcoin Ethereum (ETH) ve son zamanların en çok dikkat çeken coin’lerinden Chainlink (LINK) ve Fantom (FTM) teknik analizlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ethereum (ETH)

2150 dolar desteğine dokunduktan sonra, yukarı yönlü bir ivme kazanan Ethereum (ETH), bu yazının hazırlandığı saatlerde 2550 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. 4 saatlik grafiklerde EMA50’nin altında fiyatlanması ve 2500-2745 dolar bölgesindeki majör direnç içerisinde hareket ediyor olması tehlikenin hala geçmemiş olduğu şeklinde yorumlanabilir.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi I 31.01.2022

EMA50 kırılımının gerçekleşmesi halinde ise, yukarı yönlü ivmesini devam ettirerek 2990 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükselişler izleyebiliriz. Bunun için öncelikle 2745 dolar üzerinde bir fiyatlanma görmemiz gerekiyor. Majör direnç bölgesi ve EMA50 üzerinden reddedilmesi halinde, aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi, 2150 dolar desteğinin tekrardan ziyaret edilmesine yol açabilir.

Fantom (FTM)

Piyasa genelinde yaşanan sert düşüşlere rağmen, çoğu zaman bu düşüşlerden etkilenmeyerek dikkatleri üzerine çeken Fantom (FTM), 1.90-2.01 desteğine geri döndü. Bu desteği üçüncü defa test edişinin olması üçlü dip formasyonunun oluşma olasılığını da beraberinde getirdi.

Fantom (FTM)
Fantom (FTM) Teknik Analizi I 31.01.2022

Bu üçlü dip formasyonunun çalışması halinde, 2.1990 seviyelerinde bulunan EMA50 test edilebilir. EMA50 kırılımı halinde ise 2.37-2.53 bölgesinde bulunan majör direnç bölgesine kadar yeni bir yükseliş trendi başlatmak isteyebilir. Bu majör direnç bölgesinin kırılması halinde ise 3.02-3.16 bölgesindeki bir diğer majör dirence kadar takip edilebilir.

1.90-2.01 majör destek bölgesinin kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 1.5200 seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendini sürdürebilir.

Chainlink (LINK)

Aralık ve ocak aylarını pozitif geçiren nadir altcoin’lerden biri olan Chainlink (LINK), bu süreç içerisinde mart 2020’den itibaren takip ettiği yükseliş trendinin desteğinin altına sarkarak 16.00 dolar desteğine kadar geriledi.

ChainLink (LINK)
Chainlink (LINK) Teknik Analizi I 31.01.2022

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 17 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, yükselen trend içerisine girme çabası içerisinde görünüyor. Trend içerisine dönüşte başarısız olması halinde kırılımın retest’ini tamamlamış olarak nitelendirilebilir. Bu durumda, sırası ile 16.00 ve 8.30 dolar destekleri takip edilebilir.

Trend içerisine dönüşte başarılı olması halinde ise 20.35 ve 23.00 dolar dirençleri test edilebilir. Bu sıralı dirençlerin kırılması halinde 26.50-28.30 bölgesindeki majör direnci ziyaret etmek isteyebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Uzmanlardan 2022 Tahminleri: Web3, GameFi ve Metaverse

Bitcoin, Ayı,

Kripto Kışı: Bir Yatırımcının En Büyük Korkusu