içinde

Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) Teknik Analizi | 3 Aralık 2021

Ethereum

3 Aralık 2021 tarihine ait Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Ethereum (ETH)

3960 dolar desteğine dokunduktan sonra hızlı bir şekilde 4820 direncine kadar yükselen Ethereum, Bitcoin tarafında yaşanan geri çekilmelerin etkisi ile 4640 desteğinin altına sarktı. Ethereum geliştiricisi Vitalik tarafından yapılan açıklamalar ile yeni bir güncelleme olasılığının da konuşulduğu son günlerde, gerçekleştirdiği rallinin detaylarından biri olarak gösterilebilir.

Ethereum
Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 3 Aralık 2021

4640 direncinin üzerine tekrardan geçiş halinde 4820 direnci test edilebilir. 4640 dolar direncinin kırılımı halinde ise 4868 seviyelerinde bulunan zirvenin yenilenme ihtimali de doğuyor. Bu seviyelere ulaşılması halinde, 4950-5020 dolar bölgesinde yeni bir direnç ve ATH oluşabilir. 4640 direncinden sert satışların gelmesi ve geri çekilmelerin devam etmesi halinde ise 4350 seviyelerindeki destek test edilebilir.

Cardano (ADA)

Akıllı sözleşmelere geçiş süreci devam eden Cardano, uzun süredir içerisinde hareket ettiği düşüş trendinden çıkış gerçekleştiremedi.

Cardano
Cardano (ADA) Teknik Analizi | 3 Aralık 2021

1.595 desteği üzerinden gelen alımlar ile tekrardan yukarı yönlü bir ivme kazanma çabası içerisinde bulunurken, bu alımların devam etmesi halinde 1.880 seviyelerindeki direnci test ederek düşen trend direncinin kırılımı için çalışabilir. Düşüş trendinin devam etmesi halinde ise 1.250 seviyelerindeki destek test edilebilir.

Solana (SOL)

Kasım ayı başlarında en yüksek seviyesine ulaşan SOL, Grayscale listelerine girmesi ile bu haftayı da %25 üzerinde bir yükselişle devam ettiriyor.

Solana
Solana (SOL) Teknik Analizi | 3 Aralık 2021

Bu süreç içerisinde 1.87 dolar seviyelerine kadar gerilerken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 237 dolar seviyelerindeki direnci test ediyor. Bu direncin kırılması halinde 280-310 dolar bandında olası bir direnç bölgesi oluşturabilir. 237 dolar direncinden reddedilmesi halinde ise 187 dolar desteği tekrardan ziyaret edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Adidas, Yeni NFT Ortaklığı ile Metaverse Dünyasına Adım Attı

kriptopara

Oasis Network (ROSE), BitTorrent (BTT) ve Dent (DENT) Teknik Analizi | 3 Aralık 2021