in , , , , , ,

Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 29 Eylül 2021

kriptopara

Eylül ayını inişli çıkışlı fiyat hareketleriyle tamamlamak üzere olan kriptopara piyasasında öncü altcoin Ethereum, 4.000 dolar seviyelerini test ettikten sonra başlattığı düşüş trendinden henüz çıkamadı. Alonzo güncellemesi ile 3 dolar üzerinde fiyatlanan Cardano (ADA) ise yine Ethereum gibi bu seviyelerden sonra sert düşüşlerin etkisi ile bu seviyeleri koruyamadı. Elon Musk’ın tweet’leri ile hype yaşayan Dogecoin (DOGE) ise hacimsiz ve yatay hareketler ile Eylül ayını sonlandırmak üzere.

Ethereum (ETH)

2.500-2.745 bölgesindeki majör desteğini sık sık test eden Ethereum, bu bölge üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor.

2.990 seviyelerindeki direncin kırılımı için çalışırken bu direnç seviyesi üzerinde yaşanacak kapanışlar halinde 3.320 ara direnci ve 3.800 seviyelerindeki direnç test edilebilir. 2.500 desteğinin altında bir fiyatlanma halinde ise 2.150 seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir.

Cardano (ADA)

Güncellemeler sonrası beklenen fiyatlanmayı gerçekleştiremeyerek, hatta düşüş trendine girmesi ile hayal kırıklığı yaratan Cardano, 25 eylül tarihli analizimde belirtmiş olduğum aşağı yönlü hareketini devam ettiriyor. Bugün sabah saatlerinde açıkladığı 100 milyon dolarlık DeFi ve NFT geliştirme fonunun etkisi ile yukarı yönlü bir ivme kazanarak %5 üzerinde bir yükseliş kaydetti.

2.190 seviyelerinde bulunan düşen trend direncinin tekrar test edilmesi halinde, bu direncin kırılımı ile 2.500 seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz. Trend direncinden reddedilmesi halinde ise 1.880 seviyelerindeki desteğe kadar düşüşler devam edebilir.

Dogecoin (DOGE)

2021 başlarındaki hype’ını kaybeden Dogecoin, 0.2320-0.2545 bölgesindeki desteğin de altına sarkarak 0.1990 seviyelerindeki desteğe kadar bir düşüş yaşadı. 0.1990 desteğinden gelen tepkiler ile yatay bir görünüme geçerken, alımların devam etmesi halinde 0.2320 direnci test edilebilir.

Düşen trendin de kırılımı halinde sırası ile 0.2545 ve 0.2770 seviyelerinde dirençler görünüyor. 0.1990 desteğini aşağı yönlü kırılımı halinde ise 0.1580 seviyelerinde destek bulabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Cardano Tabanlı DeFi ve NFT Projelerine 100 Milyon Dolarlık Yatırım Desteği

Avalanche (AVAX) Coinbase Pro Tarafından Listeleniyor