in , ,

Ethereum (ETH) Boğaları 2.000 Doları Yeniden Hedefleyecek

Cuma günü yoğun bir seans olması bekleniyor. FED Başkanı Powell’ın iki gün süren ifadelerinin ardından FOMC üyeleri Bullard ve Bostic bugün konuşma yapmak için takvimde yer alıyor.

Yatırımcılar artan küresel durgunluk tehdidiyle boğuşurkenşahin konuşmalar riskli varlıklar üzerinde baskı yaratmaya devam edecektir.

Bununla birlikte kripto haber kanalları ve en son shake etme istatistikleri de ETH fiyatında yönü sağlayacaktır. Staking APR’de bir artış ve net staking fazlasında bir artış, yükseliş sinyalleri gönderecektir. ETH’nin 2.000 dolara dönüşünü desteklemek için piyasa duyarlılığı yükselişte kalmalıdır.

FED ve stake istatistikleri yön belirleyici olsa da yatırımcılar, SEC’nin Ripple, Binance ve Coinbase ile ilgili haberlerini takip etmelidirler.

Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum (ETH) fiyatı %1.62’lik düşüşle 1.879 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Güne karışık bir başlangıç yapan Ethereum, 1.887 dolara kadar yükselmeden önce erken saatlerde 1.863 dolara kadar düştü.

EMA’lara ve 4 saatlik mum grafiğine bakıldığında yükseliş sinyalleri görülüyor. Ethereum 200 günlük EMA’nın (1.802) üzerinde bulunuyor. 50 günlük EMA, 200 günlük EMA’yı kapattı ve 100 günlük EMA, 200 günlük EMA’ya daralarak yükseliş sinyalleri verdi.

Ana destek seviyelerinin 200 günlük EMA’nın (1.802) üzerinde bir tutunma, ikinci direnç seviyesi olan 1.958 dolar ve 2.000 doları hedeflemek için birinci direnç seviyesinden (1.915) bir kırılımı destekleyecektir. Ancak, birinci destek seviyesi olan 1.848 dolar seviyesinden yaşanacak bir düşüş, ikinci destek seviyesi olan 1.824 doları ve 200 günlük EMA’yı (1.802) görünür hale getirecektir. ETH’nin 50 günlük EMA’ya doğru kayması ise düşüşün sinyallerini verir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bir Kripto Paranın Sahte Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Yapay Zeka Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?