in , ,

Ethereum (ETH) Boğa Sezonu Ne Zaman?

Ethereum, son Merge haberlerinin ardından 2.000 dolar seviyesine gittikçe yaklaşıyor.  Ethereum’un Proof-of-Stake’e geçişi, önceden planlanan programa uygun ilerliyor gibi görünüyor ve ETH’nin fiyat hareketini güçlendiriyor.

ETH, bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %11.42’lik artışla 1.890 dolardan işlem görüyor. Bu yükseliş, son “Merge (Birleştirme)” testnet’inin başarılı bir şekilde yürütüldüğü haberinin ardından yaşandı.

Ethereum, Merge programını planladığı şekilde tamamlayabilirse ETH’de daha fazla yukarı yönlü fiyat hareketi görülebilir ve ETH 2.200 dolara veya daha yüksek bir seviyeye ulaşabilir. Ethereum cephesinde her şey, Proof-of-Stake’e geçiş süreci başarıyla yürütüldüğü için Ethereum’a önemli bir yükseliş ivmesi kazandırıyor. Ethereum bu şekilde devam ederse yakın zamanda yüksek ihtimalle bir ETH boğa sezonu söz konusu olabilir.

Ethereum, ağ için çok önemli olan “Merge” yükseltmesi için son testlerini gerçekleştirdikten sonra bugün 1.900 doları aştı. Bugün gerçekleşen Goerli testnet ve Prater testnet Merge’ü, ağın Proof-of-Stake’e geçişinden önceki son adımdı. Başarılı bir lansmandan sonra Merge, Eylül ortasında planlandığı gibi devam edecek gibi görünüyor.

Tether ve Circle gibi stablecoin kripto para birimi endüstrisindeki önde gelen firmalardan bazıları, Proof-of-Work fork’u olasılığı üzerine yapılan konuşmalarda Ethereum’un Proof-of-Stake sürecine destek veriyor. Bazı Ethereum topluluk üyeleri ise Merge sürecinin madenciler üzerindeki etkisi nedeniyle ağın fork’una karşı çıkıyor.

Ağ konsensüsü değiştiğinde coin’leri belirleyen validatör’ler işlemleri doğrulayacağından, madencilerin modası geçmiş olacak. Sonuç olarak, Poloniex ve Binance gibi bazı borsalar, talebi karşılamak için potansiyel ETH fork token’larını listelemeye daha sıcak bakıyorlar.

ETH Fiyat Analizi

Artan Ethereum ilgisi, ETH’nin fiyat hareketine de yansıdı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan ETH’de son 24 saatte kaydedilen yükseliş, ETH’nin kritik bir direnç alanını aşmasına yardımcı olarak ufukta daha fazla kazanım olabileceğini düşündürdü. Ayrıca; ”ETH boğa sezonu ne zaman?” sorularının ortaya çıkmasını sağladı.

ETH fiyatında kaydedilecek daha fazla yükseliş, ETH’nin iyimser görünümü doğrulamasına ve 2.200 dolara ulaşmasına yardımcı olabilir. Yükseliş tezinin geçerli olması için Ethereum’un 1.790 doların üzerinde işlem yapmaya devam etmesi gerekiyor. Aksi takdirde ise ETH, 1.688 dolara gerileyebilir.  

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

ETH 2000 Dolar Sınırına Yaklaşıyor! ETH Boğası mı Geliyor?

Ethereum Goerli Testnet’inde Merge Başarıyla Gerçekleşti