içinde , ,

Ethereum (ETH) Balinasından Şaşırtan Hareket!

XRP, BTC

Ethereum ICO’sundan kalma bir balina adresi, 3 yıllık hareketsizlikten sonra yeniden etkin hale geldi! Eski cüzdandan yeni cüzdanlara 145.000 ETH taşındı. Gerçekleştirilen işlemler, güncel ETH ile 285 milyon doların üzerindeydi.

Ethereum’un Genesis ICO‘sundan kalma bir balina adresi, üç yıllık bir uyku döneminden sonra tekrar uyandı. Geçtiğimiz günlerde ETH fiyatı 2.000 doları geri aldıktan hemen sonra adresten yaklaşık 145.000 ETH transfer edildi.

Balina adresinin 2014’teki Ethereum Genesis teklifi sırasında yaklaşık olarak 150.000 ETH elde ettiği bildirildi. ICO’dan beş yıl sonra tam olarak 31 Temmuz 2019’da adresten Bitfinex3 borsasına yaklaşık 5.000 ETH aktarıldı. İşlem 1.095 milyon dolar değerindeydi ve ETH o sıralarda 219 dolardan işlem görüyordu.

Adres, 14 Ağustos’ta eski ETH’lerini birden fazla adrese taşırken tekrar görüldü. Etherscan’da görüldüğü gibi kalan 145.000 ETH, bir dizi işlemde eski adresten taşındı ve geriye 0.‍107 ETH kaldı. Bugünkü güncel ETH fiyatına göre taşınan kripto paralar 285 milyon doların üzerinde.

Tüm coin’ler borsa cüzdanlarına değil yeni adreslere aktarıldı. Blockchain explorer’a göre balina, tüm coin’leri her biri en az 10.000 ETH tutan yaklaşık dokuz yeni ETH adresine taşıdı.

Ethereum Merge

Ethereum, ağ için çok önemli olan “Merge” yükseltmesi için son testlerini gerçekleştirdikten sonra ETH fiyatı 1.900 doları aştı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Goerli testnet ve Prater testnet Merge’ü, ağın Proof-of-Stake’e geçişinden önceki son adımdı. Başarılı bir lansmandan sonra Merge, Eylül ortasında planlandığı gibi devam edecek gibi görünüyor.

ETH Fiyatı

Ethereum fiyatı, son kripto kışı nedeniyle diğer büyük kripto paralar ile birlikte önemli ölçüde düştü. ETH, Haziran ayında 900 dolara kadar düştü; ancak genel kripto pazarında yaşanan rahatlamanın ardından 13 Ağustos’ta 2.000 dolarlık piyasa fiyatını kademeli olarak geri aldı.

Ethereum (ETH), bu yazının hazırlandığı sıralarda ise son 24 saatteki %0.20’lik düşüşle 1.903 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Trust Wallet Güvenilir mi?

FED, Kripto Bankaları için Yeni Yönergeler Yayınladı!