in ,

Ethereum (ETH) Balinaları Nasıl Takip Edilir?Ethereum (ETH), tutan en iyi cüzdanlar faaliyetlerine göre token’ın fiyatının artmasına veya düşmesine sebep olabilir. ETH balinalarını takip edebileceğiniz araçlar yatırımcı olarak büyük piyasa hareketlerini önceden anlamanıza ve takip etmenize olanak tanır.

ETH’i büyük miktarlarda taşımak, fiyatı iki şekilde etkiler:

  • Balinaların Ethereum (ETH) kripto para birimini bir borsaya göndermesi, satış yapmak için göndereceği ya da swap yapacağı anlamına gelir. Bu fiyatta hızlı bir düşüşe sebep olabilir.
  • Balinalar Ethereum (ETH) kripto para birimlerini borsadan cüzdanlarına çektiklerinde bu fiyatta artışa sebep olacaktır.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) Balinalarını Takip Etmek

Ethereum (ETH) Balinalarını On-chain Verileri ile Takip Etmek

Bu verileri izlemek için Santiment’i takip edebilirsiniz. Santiment verileri hakkında bilgi vermek gerekirse Santiment üzerinde yer alan araçları kullanarak ETH balinalarını takip edebilir ve hatta bunlar için anlık bildirimler alabilirsiniz.

ETH balinalarının Ethereum (ETH) kripto para birimlerini hareket ettirdiğinde ve adet arttırdığında anlık olarak buradan görebilirsiniz.

Ethereum (ETH) Balinalarını Blockchain ile Takip Etmek

Etherscan, blockchain için veri tabanı görevini görmektedir. Geçmişten bugüne kadar işlemler, cüzdan adreslerini ve işlem geçmişlerini anında kontrol etmek için kullanılır.

Ethereum (ETH) kripto para birimi için blockchain explorer işlevi gören Etherscan ile işlemleri takip edebilirsiniz.

Yukarıda görmüş olduğunuz tweet, sadece kaynak gösterilmesi ve Etherscan’a ulaşımınızın kolay olması açısından eklenilmiştir.

Ethereum (ETH) Balinalarını, Yaptıkları İşlemler ile Takip Etme

Borsadan borsaya, cüzdandan borsaya, borsadan cüzdana veya cüzdandan cüzdana gerçekleşen tüm Ethereum (ETH) balina hareketlerini takip edebilirsiniz.

Borsadan cüzdana işlemler, ETH kripto para birimine olan arzı azaltır ve talebin çok olduğu dönemlerde ETH’in fiyatının artmasına neden olur.

Cüzdandan cüzdana işlemler, OTC işlemleri büyük ölçüde aslında takip edilemez. Fakat bir ETH balina cüzdanından başka bir cüzdana yapılan bir transfer potansiyel bir OTC olabilir.

Cüzdandan borsaya gerçekleşen ETH balina hareketi önemlidir. Borsalar genellikle swap için kullanıldıklarından ETH balinası elindeki mevcut ETH’i başka bir para birimi ile değiştirmek istiyor olabilir. Genellikle kısa ve orta vadede ETH balinasının ETH kripto para birimini başka bir para birimi ile değiştireceği anlamına gelir.  Bu durum ETH fiyatında swap gerçekleştiğinde düşüşe sebep olabilir.

NOT: Balinalar işlemlerinin takip edildiğinin farkındadır, bazen sadece spekülasyon yaratmak amacıyla bile ETH’lerini hareket ettirebilirler.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

PREMA (PRMX) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto Evreninde Yeni Trend: Sleep-to-Earn Nedir?