in , ,

Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana(SOL) Teknik Analizi | 20 Ekim 2021

kriptopara Binance Coin

Bitcoin tarafında yaşanan hızlı gelişmelerin ardından alt koinler genelinde de uzun bir zaman sonra pozitif hareketlenmeler gözlemlenmeye başladı. 4000 dolar sınırına kadar gelen Ethereum, düşüş trendlerinden çıkan AVAX ve SOL için kritik seviyeler yaklaşıyor.

Ethereum (ETH)

Yükselen trend desteğinden güç toplayarak 3800 direncinin kırılımını gerçekleştiren Ethereum, gün içi %3 üzerinde bir artış göstererek 4000 dolar seviyelerinin üzerine kadar yükseldi.

Ethereum

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 4005 dolar seviyelerinden fiyatlanırken 4120 dolar seviyelerinde bir direnç ile karşılaşabilir. 4120 direncinin kırılımı halinde 4350 dolar seviyelerine kadar yükseliş hareketi devam edebilir. Ethereum için 4372 dolar seviyesi gerçekleştirdiği son zirve olarak korunuyor.

Avalanche (AVAX)

79.80 dolar seviyesindeki ATH sonrası düşüş trendine giren AVAX, geçtiğimiz hafta bu trendin direncini kırarak yukarı yönlü bir ivme kazanmıştı. 60 dolar direncinden geri dönüş yaşamasına rağmen tekrardan düşen trend içerisine girmeyerek aslında yönün yukarı devam edeceğine dair sinyaller vermişti.

60 dolar direncinin kırılımı halinde 65 dolar seviyelerinde yine bir ara direnç ile karşılaşma ihtimali bulunuyor. 65 dolar seviyesinin kırılımı halinde ATH seviyesi tekrardan test edilebilir. 55 dolar altında gerçekleşecek kapanışlar düşüş trendine dönüş sinyallerini beraberinde getirebilir. Düşüş trendine dönme halinde ise 50 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme izleyebiliriz.

Solana (SOL)

Piyasa genelinde Bitcoin de yaşanan yeni zirve ile birlikte gelen pozitif havanın etkisi ile %5 üzerinde bir artış gösteren solana, 152 dolar seviyelerindeki direnci kırarak düşüş trendinden çıktı.

Solana

Bu yükseliş hareketinin devam etmesi halinde 167-178 dolar bandındaki majör direnç bölgesi test edilebilir. 178 dolar direncinin kırılımı halinde 194 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş trendi devam edebilir. 152 dolar desteğinin tekrardan test edilmesi ve kırılımı halinde 135 dolar seviyelerine kadar yeni bir düşüş trendi oluşturabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

İş Dünyasının Geleceği

Trustless

Trustless > Decentralized