in , , ,

Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri I 25.02.2022

kriptopara

Sizler için hazırladığım Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) analizlerimi paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ethereum (ETH)

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri hareket sonrası 2300 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ethereum (ETH), dün akşam saatlerinde gerçekleşen yükseliş hareketleri ile tekrardan 2700 dolar seviyelerine kadar yükseliş kaydetti.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi I 25.02.2022

2500-2745 dolar bölgesindeki desteğin üzerine geri dönme çabaları gerçekleştiren Ethereum (ETH), 4 saatlik grafiklerde EMA50 göstergesini direnç olarak kullanmış olarak görünüyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 2620 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, EMA50 kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 2990 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükselişlerini sürdürebilir.

Geri çekilmelerin devam etmesi ve düşüş trendini sürdürmesi halinde ise 2500 dolar seviyelerine kadar düşüşler devam edebilir. Bu durumda 2325 dolar seviyelerinde oluşturduğu desteği tekrardan test edebilir. 2325 dolar desteğinin kırılması halinde ise 2150 dolar seviyelerindeki destek tekrardan ziyaret edilebilir.

Avalanche (AVAX)

Ocak ayının son haftasında başlattığı yükseliş trendini bozarak geri çekilmeler yaşayan Avalanche (AVAX), 71-76 dolar bölgesindeki destek üzerinde tutunma çabaları gösteriyor. Bir süredir bu destekten aldığı güçle 65 dolar altına sarkmasını engelledi.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi I 25.02.2022

Daha önceki Avalanche (AVAX) analizimde belirtmiş olduğum 82.25 dolar seviyelerindeki ara dirençten reddedilirken, bu direnci kırması halinde tekrardan yükseliş trendine dahil olarak 87 ve 93 dolar dirençlerini test edebilir. 71 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise 65 dolar desteğine kadar düşüşler devam edebilir.

Solana (SOL)

Şubat başından itibaren düşüş trendi içerisinde hareket eden Solana (SOL), dün gerçekleşen ani ve hızlı yükselişin ardından bu trend içerisinden çıkmış görüntüsü çiziyor. Ancak yaşanan geri dönüşler ile gerçekleşen ikili tepe yapısı da göze çarpıyor.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi I 25.02.2022

Trend desteği üzerinde hareketlerini devam ettirmesi halinde sırası ile 96 ve 105 dolar dirençlerini test edebilir. Ancak ikili tepe formasyonunun çalışması halinde ise 73.80 dolar bölgesinde bulunan majör destek içerisine geri dönme olasılığı da göz ardı edilmemeli.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

TrustFi

TrustFi Farmer’da CEEK ve RACA Farm Rehberi

Radio Caca $RACA Nedir?