in , ,

Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri I 18 Ocak 2022

kripto

Düşüşlerin hakim olduğu bir başlangıç yapan kriptopara piyasasında bu yazının hazırlandığı saatlerde Ethereum (ETH) 3220 dolar, Avalanche (AVAX) 87 dolar, Solana (SOL) 140 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ethereum (ETH)

3410-3510 dolar bölgesinde bulunan majör dirençten ikinci defa reddedildikten sonra sert düşüşler yaşamaya başlayan Ethereum (ETH), 3170 dolar dolar desteğini test ettikten sonra yukarı yönlü bir yön arayışı içerisine girdi.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi I 18 Ocak 2022

Bitcoin ve genel piyasa şartlarında oluşan negatif havanın etkisi ile haftanın ilk gününde %4 civarında bir kayıp yaşayan Ethereum (ETH), yukarı yönlü hareketlerini devam ettirmesi halinde 3410-3510 dolar bölgesindeki majör direnci tekrardan test etmek isteyebilir. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 4 saatlik grafiklerde 3295 dolar seviyelerinde bulunan EMA50’nin de direnç olarak çalışıp çalışmayacağı takip edilmesi gereken detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor. 3170 dolar desteğinin kırılması halinde ise karşılaşacağı ilk destek seviyesi olarak 2990 dolar takip edilebilir.

Avalanche (AVAX)

114-118 dolar bölgesindeki desteğin kırılımı ile düşüş trendini başlatan Avalanche (AVAX), 85.90 dolar seviyelerinde oluşturduğu destek seviyesine kadar ilerledikten sonra yukarı yönlü bir düzeltme hareketi gerçekleştirmişti.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi I 18 Ocak 2022

Bu yukarı yönlü hareketlerin 93 dolar seviyelerindeki dirence takılması ile oluşan ikili tepe yapısına bağlı olarak tekrardan 85.90 dolar desteğini test eden Avalanche (AVAX), bu desteğin de kırılması halinde, aynı zamanda ikili tepe yapısının da desteğini oluşturan boyun çizgisini de kırmış olacak. Bu ihtimalin gerçekleşmesi halinde 71-76 dolar bölgesinde bulunan majör desteğe kadar düşüş trendini sürdürebilir. 85.90 dolar desteğinden gerçekleşen alımların devam etmesi halinde ise sırası ile 93 ve 101 dolar seviyelerindeki dirençler takip edilebilir.

Solana (SOL)

Uzun süredir piyasa genelinde yaşanan düşüşlere alışılmışın dışında bir şekilde ayak uyduran Solana (SOL) 134 dolar seviyelerindeki desteğe kadar geriledikten sonra geçtiğimiz hafta 152 dolar direncini test etmişti.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi I 18 Ocak 2022

152 dolar direncinden gerçekleşen satışların, alımlara baskın gelmesi ile birlikte tekrardan aşağı yönlü hareketler gerçekleştiren Solana (SOL), 134 dolar desteğine doğru hareketini devam ettiriyor. 134 dolar desteğinin test edilmesi ile gerçekleşecek yeni bir yükseliş hareketi ile tekrardan 152 dolar direncini test etmek isteyebilir. 134 dolar desteğinin kırılması halinde ise 119 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüşlerini devam ettirebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

LOCGame, 2022 Ambassador Programını Duyurdu!

AS Monaco Fan Token

AS Monaco Fan Token ($ASM) Ön Satışa Çıkıyor: $ASM Token Nasıl Satın Alınır?